‘2020 Altın İhracat Ödülü’nü Karsan aldı!

Abide

Aktif Üye
2020 yılında en çok ihracat yapan otomotiv firmaları içinde olan Karsan ismine mükafatını OİB İdare Şurası Üyesi Cenk Uğur Sermet’ten alan Karsan CEO’su Okan Baş, “Pandemi sebebiyle üretim ve ihracatta duraksamaların yaşandığı 2020 yılında, odağımızı yüksek teknolojili elektrikli araçların ihracatına verirken, içten yanmalı araçların ihracatıyla birlikte iç pazarın taleplerine de karşılık verdik. bu vakitte, bir yandan elektrikli eser gamımız Avrupa’nın bir epey noktasında durmaksızın çalışırken, başka yandan ana odağımız elektrikli ve son olarak da Avrupa ve Amerika’nın birinci seri üretim düzey 4 otonom aracımızla ilgili çalışmalarımızı hızlandırdık. Başta Avrupa olmak üzere farklı ülkelerde oluşturduğumuz bayi ağı ve biroldukca kârlı alana yaptığımız yatırımlarla, ihracatımızı ilerletmeye ve faaliyet kârımızı artırmaya devam ediyoruz. Çalışmalarıyla otomotiv bölümüne kıymetli katkılarda bulunan Otomotiv Sanayisi İhracatçıları Birliği’ne bu manalı ödül için teşekkür ederiz” dedi.

Bursa’da yer alan fabrikasında çağın mobilite gereksinimlerine uygun ulaştırma tahlilleri sunan yerli üretici Karsan, üretim ve satış muvaffakiyetlerini ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Son olarak Karsan, Uludağ Otomotiv Sanayisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) düzenlediği ve özverili çalışmalarıyla, bölümün 2020 yılında 15. sefer üst üste ihracat şampiyonu bulunmasına katkıda bulunan OİB üyesi firmalarına verdiği ödül kapsamında ihracat muvaffakiyet mükafatına layık görüldü. Bu doğrultuda 2020 yılında en çok ihracat yapan otomotiv firmaları sıralamasında pandemi şartlarına karşın 29. sırada yer alan ve üstün ihracat performansı gösteren Karsan’a “Altın İhracat Ödülü” verildi.

Mükafatını Karsan’ın Bursa’daki üretim tesislerinde, OİB İdare Heyeti Üyesi Cenk Uğur Sermet’in elinden alan Karsan CEO’su Okan Baş, “Pandemi sebebiyle üretim ve ihracatta duraksamaların yaşandığı 2020 yılında, odağımızı yüksek teknolojili elektrikli araçların ihracatına verirken, içten yanmalı araçların ihracatı ile bir arada iç pazarın taleplerine de cevap verdik. bu vakitte, bir yandan elektrikli eser gamımız Avrupa’nın bir epey noktasında durmaksızın çalışırken, başka yandan ana odağımız elektrikli ve son olarak da Avrupa ve Amerika’nın birinci seri üretim düzey 4 otonom aracımızla ilgili çalışmalarımızı hızlandırdık. Başta Avrupa olmak üzere farklı ülkelerde oluşturduğumuz bayi ağı ve biroldukca kârlı alana yaptığımız yatırımlarla, ihracatımızı ilerletmeye ve faaliyet kârımızı artırmaya devam ediyoruz. Çalışmalarıyla otomotiv kesimine değerli katkılarda bulunan OİB’e bu manalı ödül için teşekkür ederiz” dedi.