Bir şeylerin ters gittiğini anladığın o an

Aslıhan2312

Co-Admin
Bir şeylerin ters gittiğini anladığın o an. Mitte Behrenstrasse'deki ana bina yeniden inşa edilirken, şu anda belirsiz bir süre için Komische Oper'e ev sahipliği yapan Schiller Tiyatrosu'na giderken başıma geldi. Gösterinin başlamasına neredeyse yarım saat kalmıştı ya da ben öyle sanıyordum. Yalnızca tiyatronun önündeki alan şüphe uyandıracak kadar boştu.

Bisikletleri park ettik. Fuayede kimse yok. Ancak vestiyer ceket ve paltolarla doluydu. İkinci fuayede iki çalışan bize baktı. Zaten korktuğum şeyi öğrendik: Gösteri zaten saat 6'da başlamıştı, yani bir saat önce ve hayır, geç giriş yoktu, kenarda gizlice girebileceğimiz boş koltuklar yoktu, ara yoktu. Benim hatamdı.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Arkadaşım sakin kaldı, hatta cömertçe tepki gösterdi. Özellikle taktığı kravatı, rugan ayakkabılarını gösterdi, başka bir şey değil. Benim için bu bir kabustu!

Ama yapılabilecek hiçbir şey yoktu. Bunun doğru olamayacağına dair içsel isyanı, içsel haykırışı, derin bir depresif teslimiyet izledi. Alkol havasındaydım. Café Hardenberg hemen köşede, tam zamanında geldi. Avizeler, kırmızı koltuklar, her içkinin altında bordo bir peçete. Menüye bakıldığında burada zamanın durduğu da görülüyor: 12.90 için Königsberger Klopse. Bu başka nerede mevcut? Bu düşünceyi hâlâ yapabiliyorduk ama iştahımızı kaybetmiştik.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Hikayemiz yanımızda oturan insanları oldukça soğuk bıraktı

Zombie adlı bir kokteyl ile Mai Tai arasında kaldım. İkincisi biraz fazla badem şurubu içeriyordu, ama aman Tanrım, bunun aslında tadıyla alakası yoktu. Bir ara yanımızdaki masaya üç kişilik bir grup oturdu ve hararetli bir şekilde sohbet etmeye başladı. Çok geçmeden bazı konuşmalara kulak misafiri olduk: “Benzersiz, etkileyici, baştan çıkarıcı, renkler, müzik, şarkılar.” Kaçırdığımız prodüksiyondan mı bahsediyorlardı? Dayanamadık ve sorduk. Gerçekten de böyleydi.

Bunun yerine bu şans eseri karşılaşmayı unutmaya başlamıştık. Yoksa kader miydi? Ertesi gün meslektaşları arasında oldukça bariz bir neşe vardı. Yara hala tazeydi ve tekrar kanamaya başladı.