Bu cümleyle bir müşteri tüm hayatımı ayaklarıma attı

Aslıhan2312

Co-Admin
Akşamın erken saatleriydi, işten eve bisikletimle dönüyordum ve her zamanki gibi acelem vardı. Ama faydası olmadı, ertesi sabah kahvaltıda hala ekmeğe ihtiyacım vardı ve yolculuğu bırakmak zorunda kaldım. Neukölln'de Kottbusser Damm'da bir organik gıda mağazasının önünde durdum, bisikleti kilitledim ve çantayı sepetten çıkardım. Çoğu zaman hiç düşünmeden yaptığınız ama aceleniz olduğunda aklınıza sinir bozucu, yıkıcı ve zaman alıcı gelen tüm bu görevler. Pişirme tezgâhında hâlâ yarım tane tam tahıllı ekmek vardı, belki de bu davranışımı açıklıyor.

Servis edilen adamın solunda durdum. Bitirdiğinde pazarlamacı, kuyruğun başladığı yerde, diğer tarafta duran adama döndü. O zamana kadar onu fark etmemiştim. Bu yüzden sıranın bende olup olmadığını sordum. Adam ilk başta öfkeyle tepki gösterdi. Benden önce oradaydı ama görmesem de yanından geçerdim. Hemen özür diledim ve önce onun gitmesine izin vermek istedim.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Belki klişe ama bu sözler beni mahvetti

Artık daha dostça bir tavırla reddetti, önce benim gitmeme izin vermek istediğini işaret etti ve şu cümleyi söyledi: “Devam et, senden daha fazla zamanım var.” Belki bir klişe ama bu sözler beni çok üzdü. Son yarım somunu işaret ettim, pazarlamacı onu kahverengi bir çantaya koydu, ben de parayı tezgahın üzerine koydum. Her şey tamamen normaldi ama içimde çalışıyordu. Mağazadan çıkarken adama tekrar teşekkür ederek başımı salladım. Ve o? Elini salladı ve aslında şu cümleyi tekrar söyledi: “Benim senden daha fazla zamanım var.”

Bu gerçekten normal bir müşteri miydi yoksa bana gönderilen, temel bir soruna dikkatimi çekmek isteyen daha yüksek bir varlık mıydı? Sürekli zaman eksikliği, acele, sabırsızlık, stres. “Senden daha fazla zamanım var.” Bu cümle günler sonra bile hâlâ aklımda yankılanıyor. Sanki adam tüm hayatımı ayaklarıma atmış gibi.