‘Çarklar prestij için dönecek’

Saliha

Yeni Üye
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuştu. CHP önderi, özetle şunları söylemiş oldu:

DOLAR FİKİR NİÇİN ARTIRIM YAPIYORSUN? Bir yılda akaryakıta gelen artırım, tam 46 kere. Cumhuriyet tarihinde yaşamadık. Dolar artar artırım gelir. Dolar düşer bir daha artırım gelir. Haydi dolar yükselince artırım yapıyorsun anladık, dolar fikir niçin artırım yapıyorsun? Galiba trafik problemini bu biçimde çözecekler.

ÇÖKÜŞ YAŞANIYOR: Tam bir çöküş yaşanıyor iktisatta. Üç farklı yerden çöküşü paylaşacağım sizlerle. Birincisi; yüksek mevduatı olanlara verilen rüşvet. Kur garantili mevduat. Döviz kuru artınca ben tamamlayacağım diyor. Bu nedir yoksul fukaradan aldığını zengine aktarmaktır. Vatandaşın sırtından rüşvet veriyor. İkincisi; baktılar bir daha maya tutmuyor, dolar üste gerçek gidiyor, dediler ki ihracatçılara kardeşim ‘ihracat mı yapıyorsun, alkışlıyorum seni fakat ihracat bedelinin yüzde 25’ini getireceksin, Merkez Bankası’na yatıracaksın’. İhracatçının sırtına çöktüler artık.

BURNUNDAN GETİRECEĞİM: Üçüncüsü; bu Bahçeli’ye kapak olsun. Vatandaşlığı satma. Konut alana vatandaşlık veriliyordu. Baktılar bu epey fazla tutmadı. ‘Bankaya 500 bin dolar para yatırırsan sana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vereceğim’ diyor. 500 bin dolara vatandaşlığı satıyorsun ya. Hani siz milliyetçiydiniz, hani siz ülkücüydünüz, hani siz vatanseverdiniz? O beyefendilerin burnundan fitil fitil getireceğim.

DAVACILAR İSMİNE SORUYORUM: Katar Merkez Bankası bizim Merkez Bankası’na para gönderdiği vakit bizden rastgele birisi gidip o parayı haczedemeyecek. öne sürülen nedeni ne? İtimat temelinde yürütülmesini teminen. Demek ki hiç kimse sana borç vermeye güvenmiyor. Türkiye’yi en prestijsiz devlet haline getirdiler. Bütün davacılar, milliyetçiler ismine Sayın Bahçeli’ye soruyorum, bu unsura hangi münasebetle siz ‘evet’ diyeceksiniz?

ÇARKLAR ÜRETİM DİYE DÖNECEK: Ne dedik. Adalet ve ahlak. Hem adaleti kaybediyorsunuz, adaleti kaybettiğinizde aslına bakarsan ahlak olmaz. Ahlakı kaybettiğinizde prestij olmaz. Bütün bunların tamamını düzelteceğiz. Altı ay ortasında Allah’ın müsaadesiyle goreceksiniz Türkiye’nin bütün çarkları adalet diye dönecek. Türkiye’nin bütün çarkları üretim diye dönecek. Türkiye’nin bütün çarkları Türkiye’nin prestiji için dönecek.

Davutoğlu ile akşam yemeği

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ile dün akşam yemeğinde bir ortaya geldi. Sürpriz buluşmada ülke sıkıntılarının konuşulduğu açıklandı. Kılıçdaroğlu, dün ayrıyeten Ankara Kent Hastanesi’nde Kovid-19 tedavisi bakılırsan Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’nun sıhhat durumu bilgi aldı. Hastaneye giden Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun oğlu Zahit Karamollaoğlu ile görüştü.