Haber – Basın – 24 Haziran 2023 tarihli “Katılın. Katılın” Sivil Koruma Günü, bilgilendirici deneyimleri ve etkileşimli uygulamalı etkinlikleri birleş

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
06/12/2023

Federal ve eyalet Brandenburg ortak etkinliğinin programı www.tdbs23.de adresinde yayınlandı

Kaynak:
Michael Matthes / THW

Sivil Koruma Günü 24 Haziran’da Potsdam’da gerçekleşecek. Brandenburg eyaleti, Federal İçişleri ve Vatan Bakanlığı ve Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi, ilgili tüm vatandaşları şehir merkezindeki sivil koruma konuları hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve aktif olarak katılmaya davet ediyor. Etkinliğin tam programı artık www.tdbs23.de web sitesinde bulunabilir.

“Katılın. Katılın” sloganı altında, 40’tan fazla aktör yangın, sivil ve afet korumasını 19.000 m’den fazla gösterecek2 Sergi alanı ne yapabilirler. Çeşitli yardım kuruluşları, Teknik Yardım Ajansı, itfaiye, eyalet ve federal polis güçleri ve Alman Silahlı Kuvvetleri ile çok sayıda diğer eyalet ve federal kurum ve kuruluşlar sahada temsil edilecektir. Bu aktör çeşitliliği, ziyaretçilerin çeşitli kurumların çalışmaları hakkında kapsamlı bir fikir edinmelerini ve olası tehlikeli durumları daha iyi anlamalarını sağlar.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Sivil koruma gününün odak noktası vatandaşlardır. Onlara sivil korumanın nasıl çalıştığını ve acil durumlarda insanların kendilerine nasıl yardım edebileceklerini göstermek istiyoruz. Potsdam’ın kalbinde 40’tan fazla yardım kuruluşu ve diğer aktörler, Tedbirlerin ne kadar çeşitli olduğunu etkileyici bir şekilde gösterecek.” Aslında nüfusu koruyoruz. Sizi deneyimlemeye, hayret etmeye ve öğrenmeye davet eden birçok gösteri ve uygulamalı etkinlik olacak. İnsanları sivil koruma ve kişisel tedarik konularını ele almaya motive etmek istiyoruz.”

İçişleri Bakanı Michael Stubgen: “Geri sayım başladı. 12 gün içinde, Brandenburg eyaleti ve federal hükümet sivil koruma gününü ortaklaşa organize edecekler. Bu, tüm sivil koruma aktörlerini tek bir yerde yakından deneyimlemek, bilgi almak ve Potsdam Ziyaretçileri, 24 Haziran’da, Brandenburg’a dahil olan kişilerin diğer federal eyaletlerden ve federal hükümetten meslektaşlarıyla birlikte repertuarlarını tanıttığı 24 Haziran’da canlı olarak orada olabilir.Program, yüksekten kurtarma ve köpek kurtarmadan yemek pişirmeye kadar uzanıyor. elektriksizdir ve sivil korumanın büyük çeşitliliğini yansıtır.”

BBK-Başkan Ralph Tiesler: “Sivil Koruma Günü” ile, ortaklarımızla birlikte ziyaretçilere, sivil koruma çalışmalarımıza ilişkin heyecan verici ve bilgilendirici bir bakış açısı sağlayan çeşitli bir program sunuyoruz. Halkı aktif bir şekilde dahil olmaya, katılmaya ve Dirençli bir toplum yolunda halkla diyalog özellikle önemlidir. Bunu gerçekten dört gözle bekliyorum.”

Etkinlik saat 10.00’da Alter Markt’taki ana sahnede moderatörler Volker Wieprecht ve Clara Himmel ile federal ve eyalet hükümetlerinden konuklar tarafından açılacak. Flash mob’lar, gençlik örgütlerinin gösterileri ve çeşitli çocuk programları gibi çeşitli program öğeleri eğlenceli bir eğlence sağlar.

Etkinlik sitesindeki etkileşimli bilgi kutuları, sizi çeşitli sivil koruma konuları hakkında eğlenceli bir şekilde bilgi almaya davet ediyor. Lustgarten çevresindeki eylem alanları sizi sivil korumayı canlı olarak deneyimlemeye davet ediyor. Program, bir su kurtarma gösterisi ve kurtarma köpekleri ve yüksekte kurtarma içeren bir teknoloji sergisi içerir.

Saat 13:00’te, halka farklı uyarı yolları göstermek ve acil durum konusunda farkındalığı artırmak için şehir çapında bir test uyarısı tetiklenir.

Etkinliğe katılım ve tüm program öğeleri ücretsizdir.

Sivil Koruma Günü ile ilgili tüm önemli bilgileri www.tdbs23.de web sitesinde bulabilirsiniz.