Haber – Basın – Almanya, Kiev'deki yıkılan çocuk hastanesinden ağır hasta çocukları kabul ediyor

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
18.07.2024

Sekiz çocuk bugün refakatçileriyle birlikte tahliye edilecek ve Alman hastanelerinde tedavi edilecek

Kaynak:
Federal Fotoğraf/BBK

Kiev'deki Ochmatdyt çocuk hastanesine Rus füze saldırısının ardından Almanya bugün tahliye edildi ve daha önce orada tedavi görmüş olan sekiz çocuğu aldı. Çocukların yaşları birkaç ay ile 15 yaş arasında ve çoğunluğu onkoloji hastaları. Çocuklara toplamda on yakın akraba eşlik ediyor.

Mart 2022'den bu yana, uluslararası hukuku ihlal eden Rusya'nın saldırganlık savaşı nedeniyle, ağır yaralı ve ağır hasta kişiler Ukrayna'dan tahliye edilerek Almanya ve diğer ülkelere götürüldü. AB-Devletler. O zamandan beri Almanya yaklaşık 1150 kişi tahliye edildi ve Almanya'daki hastanelerde tedavi görüyorlar. Bunlar arasında siviller ve askerler de var. Birçok kurban uzuvlarını kaybetti ve silahla vurulma ve patlama yaralanmaları yaşadı.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Kiev'deki çocuk hastanesine yapılan roket saldırısı, Putin'in Ukrayna'ya karşı yürüttüğü saldırganlık savaşını ne kadar inanılmaz bir insanlık dışılıkla bir kez daha gösterdi. Bu nedenle Ukrayna'ya olan insani desteğimizi tüm gücümüzle sürdürüyoruz. Bugün, yıkılan çocuk hastanesinde tedavi gören en yakın akrabalarıyla birlikte sekiz ağır hasta çocuğu tahliye ediyoruz. Almanya'da mümkün olan en iyi bakımı alıyorlar. Daha önce yaklaşık 1.150 ağır yaralı, sakat ve hasta Ukraynalıyı tahliye ettik. Bu yardım bir insanlık emridir. Hastanelerimiz, yardım kuruluşlarımız ve yetkililerimiz burada büyük işler başarıyor ve bunun için son derece minnettarım.”

Federal Sağlık Bakanı Prof. Dr. Karl Lauterbach: “Vladimir Putin'in Kiev'deki çocuk hastanesine yönelik acımasız bombalamasının ardından, Ukraynalı dostlarımıza yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Etkilenen ağır hasta çocuklar bu saldırganlık suçunun kurbanı olmamalı. Onlara Alman uzman kliniklerinde iyi bir bakım sağlayacağız. Bunu hemen vaat ettik. Yardımımız Ukrayna'ya umut vermeyi amaçlıyor: Ukrayna'yı terk etmeyeceğiz.”

Ağır yaralı ve ağır hasta Ukraynalıların tahliyesi ve bakımı Almanya'nın insani desteğinin temel bileşeni Rus saldırganlık savaşının bitmek bilmeyen kitlesel vahşetinden muzdarip olan Ukrayna sivil halkı için. Federal ve eyalet hükümetleri, Korona salgınındaki deneyimlerinden yararlanarak burada yakın ve başarılı bir şekilde birlikte çalışıyorlar: Yonca yaprağı mekanizması beş ülke bölgesi ve Federal Sivil Savunma ve Afet Yardımı Ofisi'ndeki Ortak Raporlama ve Durum Merkezi ile (BBK) altıncı yonca yaprağı olarak. Uluslararası koordinasyon, Avrupa Birliği Sivil Koruma Mekanizması.

Almanya'dan daha fazla yardım

Almanya, ağır yaralı ve ağır hasta kişilerin tahliyesine ek olarak Ukrayna'ya kapsamlı ek insani destek sağlıyor. Federal Sivil Savunma ve Afet Yardımı Ofisi (BBK) tüm koordinasyonları sağlar AB-Sivil koruma prosedürü aracılığıyla alınan yardım talepleri. THW Ve BBK yardım malzemelerinin taşınmasını üstleniyorlar. Genel olarak, Almanya zaten 500'den fazla yardım nakliyesi Gerçekleştirildi. Ukrayna ve komşu ülkelere bugüne kadar yapılan yardımların değeri yaklaşık 265 milyon avroyu buluyor (büyük bağışlar, özellikle tıbbi malzemeler, ilaçlar, motorlu taşıtlar ve minibüsler dahil) KBRN-Enerji sektörüne yönelik karşı önlemler ve destekler).

The THW– Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yürüttüğü saldırganlık savaşı sırasında konuşlanma tarihinin en büyük lojistik operasyonu THW. Yardım malzemeleri özellikle ön cephedeki bölgeleri ve Ukrayna'da itfaiye ve kurtarma hizmetlerini de kapsayan sivil ve afet koruma hizmetlerini desteklemek amacıyla kullanılacak. destekler.

Ayrıca Federal Hükümet Ukrayna'yı şu konularda destekliyor: Nüfuslarına sağlık hizmeti acilen ihtiyaç duyulan sağlık uzmanlarını eğitmek ve daha fazla eğitmek, protezli yetişkinler ve çocuklar için bakım kapasitelerini artırmak veya Alman uzmanlar tarafından ağır yaralı kişilerin tedavisinde telemedikal destek sağlamak için çok sayıda proje aracılığıyla. Şubat 2022'den bu yana çok sayıda Almanya ve Ukrayna'daki klinikler arasındaki ağlar Ukrayna'ya kapsamlı bilgi, ekipman ve tedavi malzemeleri sağlamak amacıyla kuruldu.