Haber – Basın – Dr. Silke Willems, Federal Anayasayı Koruma Dairesi’nin yeni başkan yardımcısı olacak

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
05/22/2023

Federal İçişleri Bakanı Faeser, yabancı bağlantılı aşırılık ve solcu aşırılık/terörizmden sorumlu eski daire başkanını atadı.

Kaynak:
Manuel Thome

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Federal Kabine’ye Dr. Silke Willems’i Anayasayı Koruma Federal Dairesi’nin (BfV) Başkan Yardımcısı olarak atamasını önerecek. Bu karar, önceki Başkan Yardımcısı Dr. Felor Badenberg’in Berlin Eyaleti Adalet Senatörü olarak atanmasından sonra gerekliydi.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Dr. Willems’in Başkan Yardımcısı olarak olağanüstü uzmanlığa sahip bir kadının bir kez daha Federal Anayasayı Koruma Dairesinin başına geçmesinden çok memnunum. Federal Anayasayı Koruma Dairesi, güvenlik mimarimizin önemli bir ayağını oluşturuyor. BfV’de yirmi yıldan fazla deneyime sahip Frau Dr. Willems, Anayasayı Koruma Dairesi’nin operasyonel çalışmalarının tüm yönlerini denetler ve aynı zamanda önemli bir eylem alanı olan yabancı aşırıcılık alanında kendini kanıtlamış bir uzmandır. Almanya’da iç güvenliği korumak için.”

Federal Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Thomas Haldenwang: “Dr. Willems’te BfV’nin yönetimini desteklemesi için profesyonel olarak mükemmel bir kadın bulduğum için çok memnunum. Ofisin çeşitli alanlarında uzun yıllara dayanan çalışması sayesinde, onun korunmasında değerli bir deneyime ve olağanüstü bir uzmanlığa sahip. Anayasa. Bu, dinamik güvenlik durumunda yeni yönetim görevlerini yerine getirmek için ideal ön koşullara sahip olduğu anlamına gelir. Başkan Yardımcısı olarak Dr. Willems ile çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum.”

BfV’nin gelecekteki Başkan Yardımcısı Dr Silke Willems: “Yeni görevimde Almanya’nın güvenliğine katkıda bulunabilmek benim için bir onur. Büro yönetimi ve tüm meslektaşlarımla denenmiş ve test edilmiş bir işbirliği içinde yeni görevlerin ve zorlukların üstesinden gelmeyi dört gözle bekliyorum.”

yetkiFederal Anayasayı Koruma Dairesi

daha fazla bilgi edin: Federal Anayasayı Koruma Dairesi …

1970 yılında Köln’de doğan dr Silke Willems, hukuk okuyup doktorasını tamamladıktan sonra Temmuz 2002’den beri BfV’de çalışıyor. 4.000’den fazla çalışanıyla Federal Anayasayı Koruma Dairesi, Federal İçişleri ve Vatan Bakanlığı portföyündeki en büyük makamlardan biridir.