Haber – Basın – Federal İçişleri Bakanı Faeser Güney Amerika'ya gitti: Organize uyuşturucu suçlarıyla birlikte mücadele ediyoruz

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
02/25/2024

Brezilya, Peru, Ekvador ve Kolombiya ile polis işbirliği güçlendirilecek

Kaynak:
federal fotoğraf / czybik

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, 25 Şubat – 2 Mart 2024 tarihleri arasında siyasi görüşmelerde bulunmak üzere Brezilya, Peru, Ekvador ve Kolombiya'ya seyahat edecek. Gezinin odak noktası, artan polis işbirliği yoluyla organize suç ve uyuşturucu kaçakçılığına karşı mücadeledir. Güney Amerika'dan Almanya ve Avrupa'ya yasa dışı uyuşturucu ticaretiyle başarılı bir şekilde mücadele etmek için,Menşe, transit ve varış ülkeleri arasında daha yoğun işbirliği – politik ve operasyonel düzeyde. Bu nedenle Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser'e Federal Kriminal Polis Dairesi Başkan Yardımcısı Martina Link de eşlik ediyor.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Güney Amerika'dan yapılan devasa kokain ithalatını büyük endişeyle karşılıyorum. Bu uyuşturucular insanları yok ediyor ve organize suça büyük gelir sağlıyor. Bu nedenle, kokain ve diğer uyuşturucu kaçakçılığına karşı daha sıkı ve daha sıkı koordineli uluslararası eylem gerçekleştirmek istiyorum. Bu miktardaki ilacın artık limanlarımıza ulaşmamasını sağlamalıyız.

Bu nedenle Brezilya, Peru, Ekvador ve Kolombiya'daki ortaklarımızla yerinde görüşmelerde bulunmak üzere Güney Amerika'ya gidiyorum. Polis yetkililerimiz arasında doğrudan operasyonel işbirliği sağlamak istiyoruz. Ayrıca uyuşturucu kartellerinin menşei ülkelerdeki yıkıcı etkisinin de azaltılmasına yardımcı olmak istiyoruz: çevresel yıkım, şiddet ve yolsuzluk.

Uyuşturucu çeteleri Avrupa'nın ortasında bile inanılmaz bir şiddet sarmalını sürdürüyor. Belçika, Hollanda gibi komşu ülkelerde siyasetçilerin, savcıların, gazetecilerin kartellerin tehdidi altında olduğunu zaten gördük. Almanya'da da şiddetin bu tür tırmanışlarını yaşamamızı engellemek istiyorum.”

Şuna: kokain için Avrupa'nın ana geçitleriAnvers/Belçika ve Rotterdam/Hollanda'daki derin deniz limanlarında ele geçirilen uyuşturucu miktarı oldukça yüksek düzeyde kalıyor. Geçen yıl yalnızca Antwerp'te 116 ton kokain ele geçirildi. Hollanda'da toplam 59 ton, Almanya'da ise 35 ton civarındaydı.

Almanya Belçika, Hollanda, Fransa, İtalya ve İspanya'ya aittir. Avrupa devletlerinin ciddi ve organize suçlara karşı koalisyonu en. Federal İçişleri Bakanı Faeser de orada olacak Bu koalisyonun bir sonraki bakanlar toplantısı 7 Mayıs 2024'te Hamburg'da yapılacakliman güvenliği ve lojistik merkezlerin dayanıklılığı konularının önemli bir rol oynayacağı fuar.