Haber – Basın – Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Hessen İçişleri Bakanı Roman Poseck afet kontrolü için araçları teslim etti

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
08.06.2024

Federal hükümet, nüfusun doğal afetlere ve diğer krizlere karşı korunmasını güçlendirmek için 2024 ve 2025'te eyaletlere toplam 1.000'e kadar yeni araç teslim edecek

Kaynak:
Federal fotoğraf / Andreas Varnhorn

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Hessen İçişleri Bakanı Roman Poseck bugün Wetzlar'da bir araya geldi diğerleri arasında Darmstadt-Dieburg, Fulda, Gießen ve Kassel bölgelerinin yanı sıra Frankfurt am Main, Darmstadt ve Kassel şehirlerinden on iki federal ambulans afet kontrol birimlerine teslim edildi. Araçlar teslim edilecek belediye itfaiye teşkilatları ve Tıbbi Görev Kuvvetleri Devir teslim törenine Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi Başkanı Ralph Tiesler, Devlet İtfaiye Birliği Başkanı Norbert Fischer da katıldı. DLRGMichael Hohmann'ın yanı sıra Hessen afet kontrol birimlerinin diğer temsilcileri de katıldı.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Afet durumunda nüfusumuzu hızlı ve etkili bir şekilde korumak için mümkün olan en iyi ekipmanlara ihtiyacımız var. Bu nedenle eyaletlere yüksek kaliteli ekipmanlar sağlıyoruz. Ekipmanlarımız acil durumlarda hayat kurtarmaya yardımcı oluyor. Ben çok iyi durumdayım. Hessen'e ve tüm federal eyaletlere, acil servislerinin her zaman hepimizin güvenliğini sağlamaya hazır olduğu için minnettarız.

Federal ve eyalet hükümetleri sivil koruma alanında mükemmel bir şekilde birlikte çalışıyor; bunu özellikle şiddetli sel ve yüksek su seviyelerinin olduğu şu günlerde görüyoruz. Binlerce yardımcı, insanların canlarını ve mallarını korumak için olağanüstü bir iş çıkarıyor. Onlara son derece saygım var.

Bugün Hesse eyaletindeki acil servislere 12 ambulans hizmet veriyor. Bunlar, Tıbbi Görev Gücünün 61 lokasyonu için federal hükümet tarafından satın alınan toplam 183 ambulansın bir parçasıdır. Bu yıl ve gelecek yıl toplamda 1.000'e kadar yeni araç satışa sunulacak. Bunlar ülkemizin ve tüm vatandaşlarımızın güvenliğine yönelik önemli yatırımlardır.”

Hessen Eyaleti İçişleri Bakanı Roman Poseck: “Bavyera ve Baden-Württemberg'deki mevcut sel felaketi, bize, köklü bir afet koruma sistemine sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor. Özellikle bu istisnai durumlarda, sınır ötesi destek elbette kaçınılmazdır. Bavyera, Hessen'den gelen yardım, yaklaşık 80 saat boyunca Nördlingen/Donauwörth bölgesine 111 acil durum personeli ve yaklaşık 20 araç gönderdi. Bu kadar kısa sürede yardım sağlayabilen acil durum personeline teşekkürlerimi sunuyorum.

Artan doğal afetlerin yanı sıra küresel askeri çatışmalar da bize yeni zorluklar sunuyor. Bu nedenle amacımız toplumumuzu krizlere en iyi şekilde hazırlamaktır. Bu, belediyelerin, eyaletlerin ve federal hükümetin ortak çabalarını gerektirir. Bu nedenle bugün Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser ile birlikte kaynakları Hessen afet kontrol birimlerine devretmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu, sahadaki güçlerimizi daha da güçlendirmemizi sağlayacak. İlçelerde acilen ihtiyaç duyulan nakliye araçlarına ve konteynerlere, sivil korumaya da katkı sağlanacak. Bu fırsattan yararlanarak Federal İçişleri Bakanı'na on iki acil durum ambulansını sağladığı ve Hessen'deki acil durum hizmetlerini desteklemek ve nüfusu korumak amacıyla bunları finanse ettiği için açıkça teşekkür etmek istiyorum.”

Son 14 yılda Hessen, Hessen'in afet korumasının kapsamlı ekipmanına ve teknik modernizasyonuna neredeyse 80 milyon Euro yatırım yaptı. Bu ekipman atağı sayesinde devlet, afet korumasındaki devlet araçlarının sayısını 2008'den bu yana iki kattan fazla artırarak 278'den neredeyse 800'e çıkardı. Bu, eyaletin yaklaşık 800 birimindeki yaklaşık 23.000 gönüllünün Hessen felaketi için kapsamlı ve modern ekipmanlara sahip olduğu anlamına geliyor. koruma. Kadın ve erkeklerin sıklıkla topluluğumuz için nasıl gönüllü olduklarını ve bir dayanışma örneği sergilediklerini görmek etkileyici. Bunun için her birine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.

Federal hükümet var on iki acil ambulans Sivil savunmaya yönelik ek ekipman için B Tipi (KTW-B) ve Hessen eyaletine tahsis edilmiştir. Yedi ekipman konteyneri, Lafta. Fırtınalar için portatif konteynerler Hessen eyaleti tarafından satın alındı ve kuvvetli rüzgar ve fırtına olaylarında kullanılmak üzere tasarlandı.

İçinde Yıl 2023 oldu toplam 165 araç Federal hükümetin ek ekipmanı eyaletlere devredildi ve eyaletler daha sonra bu araçları yerel itfaiye ekiplerine ve federal tıbbi görev güçlerine dahil olan kurumlara devretti. O tarihten bu yana bu araçlar, sivil koruma işlevlerinin yanı sıra afet kontrol önlemleri ve yerel tehlikelerin önlenmesi amacıyla eyaletlerin kullanımına sunuldu.

2024 yılında eyaletler şu ana kadar federal hükümetten 74 acil durum aracı aldı ve 41 tanesinin daha teslim edilmesi üzere. Üreticiler tarafından daha fazla araç teslim edilmek üzere. BBK.