Haber – Basın – İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock Türkiye’ye hareketlerinden önce

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
02/21/2023

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Türkiye’deki deprem bölgesi için yola çıkmadan önce bugün (21 Şubat) şu açıklamayı yaptılar:

Kaynak:
Stefan J. Müller

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser:
“Yıkıcı depremin on binlerce kurbanı karşısında derinden hissettiğimiz dayanışmayı göstermek için bugün Türkiye’ye gidiyoruz. Daha fazla yardım ve desteğimizi mümkün olan en iyi şekilde koordine etmek istiyoruz. Türkiye ve Suriye’deki bu depremler inanılmaz yıkım ve ne kadar büyük acılar çekiyor. Federal hükümet olarak Türk yetkililerle yakın koordinasyon içinde acil ve kapsamlı yardım sağlamak bizim için çok önemliydi. THW’den kurtarma ekipleri, federal polis ve yardım Uluslararası Arama ve Kurtarma Almanya organizasyonu, deprem bölgelerinde deneyimli, hayat kurtarmak ve hala gömülü olanları kurtarmak için her şeyi yaptı. Her şeyini kaybeden hayatta kalanların hızlı bir şekilde kışlama konaklamasına ihtiyaçları var. Bu, şu anda sağlayabileceğimiz en acil yardım. Bundeswehr’in 20 uçuşla 340’tan fazla uçuşu var Türkiye’ye getirilen tonlarca yardım malzemesi, özellikle yardım gitmek THW’nin yanı sıra dayanışma ve destek gösteren Federal Polis, Federal Sağlık Bakanlığı ve çeşitli federal eyaletler. Bugün Hava Kuvvetleri, 100 çadır, 400 kamp yatağı ve 1000’den fazla uyku tulumu olmak üzere 13 ton yardım malzemesini Türkiye’ye taşıyor. THW tarafından Kuzeybatı Suriye’ye sağlanan yardım malzemeleri, özellikle çadırlar, battaniyeler, ısıtıcılar ve jeneratörler olmak üzere 73 tonu içermektedir. Bütün bunlar aynı zamanda bir Avrupa dayanışması eylemi ve ihtiyaç anında yardımdır. Avrupa sivil koruma prosedürü, çok sayıda ülkenin kriz durumlarında doğal afetlere hızlı, bürokratik olmayan ve amaçlı bir şekilde tepki verebildiğini ve dayanışma içinde birbirini destekleyebildiğini göstermiştir.”

Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock:
“Şu anda yaklaşık 50.000 kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinin boyutu, uzaktan bile neredeyse inanılmaz ve son derece iç karartıcı. Her bir kurbanın arkasında bir kader var, yaslı aile üyeleri ve hayatta kalan bakmakla yükümlü olunan kişiler muhtaç durumda. Almanya’nın her yerinde sempati duyuyor ve hissediyoruz. akrabalar, Türkiye ve Suriye’deki depremlerde yaralananlara ve evsiz kalanlara yardım etmek için Meslektaşım Nancy Faeser ve ben, felaket ve onun şiddeti arttığında şefkatimizin kelimelerin ötesinde olduğunu ve azalmayacağını insanlara anlatmak için bölgeye seyahat ediyoruz. sonuçların yerini haberlerde başka manşetler alıyor. Yeniden yapılanmanın bölge halkından muazzam bir güç ve enerji talep edeceğini biliyoruz. Federal hükümetin depremin hemen ardından sağladığı çok hızlı pratik desteğin ardından Kurtarma ekiplerinin sevk edilmesi, yardım malzemeleri, vize kolaylaştırma ve mobil vize kabul noktası yapıldı, bu konuda birlikte fikir almak istiyoruz. site, etkilenenleri dinleyin ve mümkün olan en iyi şekilde nasıl yardım etmeye devam edebileceğimizi görün ve insanlara yeniden bir bakış açısı kazandırmak için üzerimize düşeni yapın. Tabii ki, Türkiye ve Suriye’deki başlangıç koşullarının çok farklı olduğunun tamamen farkındayız – en azından Suriye’de devam eden çatışma ve Suriye rejiminin uluslararası yardım çabalarını kendi amaçları için kullanması gerçeği nedeniyle. Ve yardımın yolları ve araçları bu nedenle çok farklı olsa bile: etkilenenlerle dayanışmamız kesinlikle – nerede yaşarlarsa yaşasınlar.”