Haber – Basın – Kapsamlı polis çalışmasının ilk ara sonuçları

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
04/04/2023

Alman Polis Üniversitesi’nin araştırma projesi, polis memurlarının günlük yaşamlarındaki motivasyon, tutum ve şiddeti incelemektedir.

Kaynak:
Federal polis

Alman Polis Üniversitesi, Federal İçişleri ve Toplum Bakanlığı tarafından finanse edilen polis memurlarının günlük yaşamlarında motivasyon, tutum ve şiddet (MEGAVO) konulu araştırmanın ilk ara sonuçlarını www.polizeistudie.de adresinde yayınladı.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Polis memurlarımız her türlü desteği ve saygıyı hak ediyor. Zor, bazen hayati tehlike oluşturan koşullar altında gece gündüz görev başındalar ve hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi savunuyorlar. Alman Polis Üniversitesi tarafından yapılan çalışma, tutumlara ilişkin değerli ve farklı görüşler sunuyor.” ve günlük deneyimler bilim insanlarına içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve istenmeyen gelişmelerin fark edilip karşı konulabilmesi için iyi, bağımsız polis araştırmalarına ihtiyacımız var. Çalışmaya yüksek düzeyde katılım bunun için önemlidir. birkaç çalışan katıldı, Katılım aktif olarak teşvik edilmektedir.

Bana göre açık: Aşırı sağcılığa, ırkçılığa ve diğer insan düşmanlığına karşı sıfır tolerans var. Bu tür herhangi bir olayın net sonuçları olmalıdır. Bunu, çeşitlilik içeren toplumumuzu savunan polis memurlarının ezici çoğunluğuna borçluyuz. Şeffaf bir hata kültürünü güçlendirmek ve önyargıların ve ayrımcılığın ortaya çıkmasına ve pekişmesine daha tutarlı bir şekilde karşı koymak istiyoruz. Bu nedenle çalışma, örneğin eğitim ve ileri eğitimde önlemlerin daha da geliştirilmesi için önemli eylem tavsiyeleri verecektir. Çalışmaya dayanarak, şiddet veya aşırı iş yükü durumunda sunduğumuz yardım kapsamını da genişletmek istiyoruz.”

Alman Polis Üniversitesi proje yöneticisi Prof. Dr. Anja Schiemann: “Değerlendirilebilen 50.000’den fazla anket ile MEGAVO örneği, Almanya’daki ampirik polis araştırmaları alanındaki en büyük örneklemdir. Polis memuru ve polis çalışanlarının işe alım alanına bakarsanız, yalnızca bulacaksınız tutumları sürekli sorunlu olan çok küçük bir grup. Bununla birlikte, kararsız davranan, yani basmakalıp, insan düşmanı ifadeleri açıkça reddetmeyen çok sayıda insan var. Bu açıdan, radikal pozisyonlara dair çok az gösterge var, ancak bazı izlenimler belirsizlikler ve belirsiz pozisyonlar. Proje ilerledikçe burada analizler yapılacak.”

Proje MEGAVO – Kolluk kuvvetlerinin günlük yaşamlarında motivasyon, tutum ve şiddet – Mart 2021’den beri Federal İçişleri ve Topluluk Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir. Şu anda yayınlanan ara rapor, ampirik anketin şu andaki durumunu kapsamaktadır.

Odak noktası, çalışanları mesleklerini seçmeye neyin motive ettiği, motivasyonlarının profesyonel yaşamları boyunca değişip değişmediği ve nasıl değiştiği ve mesleki stresin motivasyon üzerinde ne gibi etkileri olduğu sorularıdır. Bunu yaparken, çalışmanın bir parçası olarak şiddet deneyimleri çalışanların, yanlış yapmak Ve takım kültürü özellikle kaldırdı. Araştırmaya yön veren başka bir bakış açısı, iş ve yaşam durumları bağlamında ele alınan sosyal açıdan önemli konulara ilişkin (siyasi) tutumu ve temel duruşu içerir.

Ara raporda nitel veri toplama çerçevesinde katılan gözlemler 14 ilde ve 26 ofiste birlikte odak grup tartışmaları içeri akmak

Federal ve eyalet polis güçlerinin tüm çalışanlarına yönelik çevrimiçi anket, her seferinde yaklaşık 4 haftalık bir süre boyunca Kasım 2021’den Ekim 2022’ye kadar sürdü. 14 federal eyalet (İstisnalar: Hamburg ve Baden-Württemberg) ve Federal Kriminal Polis Ofisi ve Federal Polis yer aldı. Toplamda, üzerinde Değerlendirmeye dahil edilen 50.000 anket haline gelmek.

Bir federal eyalet polisinin, Federal Kriminal Polis Bürosunun veya Federal Polisin tüm çalışanları ile ilgili olarak değerlendirilebilir anketlerin iadesi değişiklik gösterir. Ortalama olarak, bir %16’nın biraz üzerinde yanıt ulaşmış. Ara raporu takip eden proje aşamasında ise online anketin değerlendirilmesine devam edilecektir. Ek olarak, sonuçlar Uzmanlarla röportajlar ve görüşülen kişilerin deneyimleri ve uzmanların arka plan bilgileri ile geri bildirimde bulunulmalıdır. Ayrıca bir 2023’ün son çeyreği için planlanan ikinci çevrimiçi anket.