Haber – Basın – Sivil korumada Alman-Tunus işbirliği: Uluslararası gönüllülük

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
07.03.2023

Tunus’ta proje çalışması için THW’nin 10. yıldönümü

Kaynak:
THW

On yıldır, Federal Teknik Yardım Ajansı (THW) ve Tunus sivil ve afet koruma kurumu “Office National de la Protection Civile” (ONPC) projelerde birlikte. 2012’den beri bu destek veriyor THW Tunus sivil savunmasında gönüllü yapıların kurulması ve genişletilmesi konusunda ortak otorite ONPC. Proje işbirliği Federal Dışişleri Bakanlığı bütçesinden finanse edilmektedir.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser:Tunuslu ortaklarımıza uzun yıllar süren güvene dayalı ve başarılı işbirliği için teşekkür etmek istiyorum. adına THW Şimdiye kadar, Almanya’nın her yerinden 500’den fazla gönüllü projenin uygulanmasına dahil oldu – Kendilerine büyük bağlılıkları için çok teşekkür etmek istiyorum. Sivil koruma alanındaki bu uluslararası ağ sayesinde birbirimizden öğrenebilir ve önemli deneyimler kazanabiliriz.
Tunus sivil korumasına gönüllü acil durum hizmetlerinin güçlü bir şekilde dahil edilmesi başarılı olmuştur. Tunus’ta gönüllüler arasında kadınların oranının özellikle yüzde 45 gibi yüksek olmasından çok memnunum. Orada arkadaşlarımız biraz önümüzde.”

Bu arada, Alman modeline dayalı olarak Tunuslu gönüllüler, bölgesel düzeyde tam zamanlı acil durum hizmetlerini, diğer şeylerin yanı sıra, Trafik kazaları, sel, orman yangınları ve diğer acil durumlar. Genel olarak, bu arada yaklaşık 3.200 gönüllü Tunus’ta kayıtlı, bunlardan Yüzde 45 kadın. Gönüllülerle birlikte yapıldı 22 gönüllü dernek inşa edilmiş Tam zamanlı ve gönüllü çalışanlardan oluşan ortak birimlerin kurulması yoluyla işbirliği aktif olarak teşvik edilir.

Bu amaçla standartlaştırılmış ve modüler THW-Tunus’taki genel koşullara uyarlanmış gönüllüler için temel eğitim. Eğitim ve tavsiyeye ek olarak, Tunuslu ortaklar malzeme ve araç teslimatlarıyla destekleniyor. 200’den fazla eski THW-Tunus’a damper, personel taşıyıcı veya arazi tipi Unimog gibi araçlar sevk edildi ve artık ülke genelinde kullanılıyor. Bunun yanı sıra THW ayrıca Tunus sivil koruması için yeni araçlar tedarik etti.

Tunus acil servislerinin eğitiminde önemli olan budur. THW çarpanlar üzerinde. ONPC eğitmenleri, sözde “eğiticileri eğit” önlemlerinin bir parçası olarak eğitilir ve Tunus’taki gönüllülerin eğitiminde bilgilerini aktarır. Temel eğitime ek olarak, malzeme bakımı ve bakımı için ortak eğitim kursları ve ayrıca yüksek performanslı pompaların veya hidrolik kurtarma ekipmanlarının kullanımı için özel eğitim kursları geliştirildi. Korona pandemisi sürecinde online eğitim yoluyla eğitime devam edilebilmiştir. Projenin merkezi bir parçası, Taşkın hasarı durumlarıyla başa çıkmak için operasyonel birimlerin oluşturulması. Bu amaçla sahip olduğu THW toplamda 20 yüksek performanslı pompa Tunuslu birliklere temin edilerek Tunus’taki meslektaşlarına teslim edildi.

Tunus’taki proje işbirliği, diğer ülkeler için de bir plan görevi görüyor. Şimdi çalışıyor THW Ürdün ve Irak’ta gönüllü yapılar kurmak için benzer projeler.