Haber – Basın – Ukrayna için daha kapsamlı sivil yardım: THW tarihindeki en büyük lojistik operasyon

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
05/14/2023

Şimdiye kadar 419 yardım nakliyesi / Almanya’da tedavi edilen 736 yaralı ve yaralı / BKA ve federal polisten polis ve adli tıp desteği

Kaynak:
Stefan Müller

Almanya, Ukrayna’ya kapsamlı sivil ve insani destek sağlamaya devam ediyor. bu THW-Ukrayna’ya karşı Rus saldırı savaşı sırasında konuşlandırıldı tarihinin en büyük lojistik operasyonudur. THW. Genel olarak, Almanya’nın sahip olduğu şimdiden 419 yardım nakliyesi (348 doğrudan Ukrayna için, geri kalanı komşu ülkelerde).

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Ukraynalıların yanındayız ve onları tüm gücümüzle desteklemeye devam edeceğiz. Acımasız Rus saldırılarına karşı savunmak için askeri desteğin yanı sıra, çok kapsamlı sivil ve insani yardım sağlıyoruz. Bu bir insani ihtiyaçtır. Yardım teslimatları tarihindeki en büyük lojistik operasyonunu gerçekleştiriyor. THW – ve Almanya’nın büyük dayanışmasının bir ifadesi. Birçok gönüllüye çok teşekkür ederim!

Ukrayna İtfaiyesi, Ambulans Servisi ve Sivil Korumayı desteklemeye devam ediyoruz. Kanıtları güvence altına almak için kapsamlı adli tıp materyalleriyle savaş suçlarını çözmede Ukraynalı müfettişleri destekliyoruz. Ayrıca 660 jeneratör ve diğer teknolojileri teslim ettik – Ukrayna’nın enerji altyapısına yönelik büyük Rus saldırılarına karşı koymasına yardımcı olduk.”

Almanya’nın şu ana kadar Ukrayna’da sivil korumaya sunduğu yardım hizmetlerinin mal değeri yakl. 206 milyon avro Maddi yardım ağırlıklı tıbbi malzemeler (%58), ilaçlar, itfaiye araçları, gümrükleme araçları ve inşaat makineleri, solunum cihazları ve diğer yangınla mücadele ekipmanları, kimyasal, biyolojik, radyolojik veya nükleer tehdit durumunda koruyucu ekipman ve enerji sektörünü destekleyecek mallar.

Ukrayna enerji altyapısına yönelik hedefli Rus saldırılarından bu yana, bu çabalar önemli ölçüde yoğunlaştı ve Daha yüksek performans sınıfındaki güç jeneratörlerinin tedarikine odaklanma yerleştirildi. Aşağıdaki teslimatlar THW gerçekleşmiş veya şu anda planlanmıştır:

• 660 güç jeneratörü ve 15 pil deposu (Puan: 22.9 milyon Euro) Ukrayna’ya teslim edildi. 5 adet ilave akü depolama sistemi nakliye için hazırlanıyor.
  • 41 jeneratör ise tedarik aşamasında. Ayrıca bağışlardan ve THW-Temel (150 adet) arka arkaya Ukrayna’ya getirildi.
  • Daha fazla destek şu şekillerde gelir: Yağ ısıtıcıları, ısı jeneratörleri, konut ve sıhhi konteynerler, sahra mutfakları, kamp yatakları, mürettebat çadırları, battaniyeler ve uyku tulumları.
Almanya’da yaralı ve yaralıların tedavisi

Toplam şimdiye kadar 736 yaralı ve yaralı tedavi için Almanya’ya geldi ve sözde yonca yaprağı yöntemine göre dağıtılır. Tahliye edilenler, tıbbi ihtiyaçlarına göre Alman klinikleri ve hastanelerinde tedavi ediliyor. Bunlar, çok çeşitli yaralanma modellerini ve diğer klinik tabloları içerir. Aynı zamanda 55 refakatli hasta dönüş nakli gerçekleştirildi. İçinde AB bugüne kadar Ukrayna’dan toplam 2.427 hasta kabul edilmiştir.

Polis ve adli tıp desteği

bu Federal Kriminal Polis Ofisi (BKA) Ukrayna 2022’de adli tıp çalışmaları için mal aldı, özellikle Adli tıp, ekipman, araç ve diğer kaynakları etkisiz hale getirme, değeri 11,5 milyon avrodan fazla. İçinde bulunduğumuz yılda şimdiye kadar, adli tıp ve patlayıcı mühimmat imhası alanındaki malzemeler Ukrayna’ya teslim edildi. İlave destek hizmetleri de planlanmaktadır.

bu Federal polis 2022’de Ukrayna’yı destekledi vesaire özel korumalı araçlar, yönetim ve operasyonel kaynakların yanı sıra tıbbi gereçler, termal görüntüleme ve gece görüş cihazları, balistik koruyucu yelek ve battaniyeler ile toplam değeri 23,7 milyon avro. 2023’te federal polis 21,75 değerinde destek sağlayacak milyon termal görüntüleme cihazları, güneş jeneratörleri, sınır gözetimi için teknik kaynaklar ve özel korumalı araçlar için avro.