Haber – Basın – Ukrayna için hızlı kış yardımı

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
28.12.2022

THW şimdiden Ukrayna’ya ve komşu ülkelere 355 yardım nakliyesi getirdi / 480 jeneratör tedarik etti, bunlardan 196’sı halihazırda Ukrayna’ya getirildi / 600 yaralı ve yaralı tedavi için Alman kliniklerine götürüldü

Kaynak:
THW

Uluslararası hukuku ihlal eden Rus saldırganlık savaşı, sayısız insanı kaçmaya zorladı ve Ukrayna halkına akıl almaz acılar getirdi. Son birkaç ayda sivil altyapının hedeflenen yıkımı ve buna paralel olarak kışın başlaması, özellikle enerji, ısı ve su kaynaklarının hasar görmesi sonucunda Ukrayna’daki insanları daha da sefil hale getirdi. Federal İçişleri Bakanlığı ve yetkilileri, yerel altyapının yeniden inşası ve bakımı için destek sağlar.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Ukrayna’daki Rus saldırganlık savaşı korkunç bir insani felaketi tetikledi. Putin’in Ukraynalı sivil nüfusa yönelik acımasız saldırıları, İkinci Dünya Savaşı’nın sonundan bu yana Avrupa’daki en büyük mülteci hareketine yol açtı. Bugüne kadar 1.042.000’den fazla insanı barındırdık. Almanya’da Ukrayna’dan gelen mülteciler gerekli.

Gerek başkanlığımız altındaki G7 çerçevesinde gerekse AB’de aylardır elimizden gelen her şeyi Ukrayna’nın bozulan altyapısını eski haline getirip kışı atlatması için destekliyoruz. Ukrayna’ya ve komşu ülkelere çoğu THW gönüllüleriyle birlikte 355 yardım nakliyesi ulaştırdık. Yurtiçi ve yurtdışındaki büyük bağlılıkları için yardımcılara çok teşekkür ederim!

Özel araçlar, solunum koruma teknolojisi, çadırlar ve diğer birçok yardım malzemesinin yanı sıra Ukrayna için şimdiden 480 adet jeneratör tedarik ettik. THW, enerji altyapısını istikrara kavuşturmak için şimdiden yaklaşık 200 tanesini ülkeye getirdi. AB ülkeleri arasında en büyük katkıyı burada yapıyoruz. Aynısı yaralıların ve yaralıların tahliyesi için de geçerlidir. Birçoğu ciddi şekilde yaralanan 600 kişiyi tahliye ettik ve şu anda Almanya’da mümkün olan en iyi tıbbi tedaviyi görüyorlar.

Ukrayna’yı elimizden gelen en iyi şekilde desteklemeye devam edeceğiz.”

THW’nin yerel faaliyetlerinin ana odak noktası, eyaletleri ve belediyeleri desteklemek için acil durum sığınakları ve nakliye lojistiği kurmaktır. THW’nin gönüllü yardımcıları bu amaçla şimdiden 33.000’den fazla yardım günü gerçekleştirdi. Her gün ülke çapında yaklaşık 90 THW gönüllüsü görev başında.

THW’nin dış yardımının odak noktaları, yardım malzemelerinin temini ve taşınmasıdır. THW, Ukrayna’daki ıstırabı hafifletmek ve altyapının restorasyonunu desteklemek için her hafta yardım malzemeleri, araçlar ve ekipmanlarla çeşitli nakliyeler düzenliyor. Bu, Ukrayna sınırına veya Ukrayna’ya ileriye doğru dağıtım için depolara nakliyeyi içerir. THW, 2022’de Ukrayna’ya yardım tedariki için toplamda 74 milyon avrodan fazla harcayacak. THW, kendi bütçe fonlarından ve Federal Dışişleri Bakanlığı’nın fonlarından yararlanıyor ve Federal İçişleri Bakanlığı’nın satın alma ofisi ile yakın işbirliği içinde çalışıyor. .

Enerji altyapısına yönelik hedefli saldırılardan bu yana, bu çabalar önemli ölçüde yoğunlaştı ve daha yüksek performans sınıfındaki jeneratörlerin tedarikine odaklanıldı. Toplamda, Rus saldırı savaşının başlamasından bu yana THW, toplam değeri yaklaşık 20 milyon avro olan 480 güç jeneratörü ve 20 pil depolama ünitesi satın aldı veya satın alma süreçlerini başlattı. Bunlardan toplam değeri yaklaşık 4,6 milyon avro olan 196 elektrik jeneratörü şimdiden Ukrayna’ya getirildi. Toplam değeri yaklaşık 5,3 milyon avro olan 93 jeneratör ve 10 akü depolama ünitesi naklediliyor veya nakliye için hazırlanıyor. Toplam değeri 9,6 milyon avro olan 191 adet jeneratör ve 10 adet akü depolama ünitesi daha temin edilmiş olup, THW’ye teslim edilme aşamasındadır. Ukrayna’ya yönelik diğer THW kış yardımı, ısı jeneratörleri ve barınma için malzemeler ile sahra mutfakları, ısıtıcılı büyük çadırlar, ekip çadırları, konut ve sıhhi konteynerler, kamp yatakları, yün battaniyeler ve uyku tulumları gibi malzemeleri içermektedir.

THW’nin diğer yardım malzemeleri özellikle araçlar ve teknik ekipmanlardır. Kurtarma çalışmalarını desteklemek için solunum koruyucu ekipman ve maskeler, itfaiye kıyafetleri ve kaskları, hidrolik kurtarma ve kaldırma setleri, aydınlatma direkleri ve çeşitli aletler temin edildi. Araçlar arasında – standart kamyonetler, minibüsler, tırlar ve diğer kamyonlara ek olarak – ayrıca su tankerleri, frigorifik taşıyıcılar, orman ve hava alanı yangınlarıyla mücadele için itfaiye araçları ve sözde emişli yıkama gibi özel araçlar da bulunmaktadır. tıkanmış kanalizasyon sistemlerini onarmak için araç. Ayrıca kar temizleme araçları ve ağır inşaat makineleri (bekolu yükleyiciler, paletli ekskavatörler, buldozerler, kiraz toplayıcılar) harap sokak veya binaların temizlenmesi için satın alınanlar arasındadır.

Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Ofisi (BBK), AB Afet Yönetimi Prosedürü aracılığıyla Ukrayna’dan yaralı ve yaralıların tahliyesi için uluslararası yardım talepleri alıyor. BBK’nın ortak durum merkezi, Almanya’daki hastaların dağıtımını koordine eder. Şimdiye kadar toplam 600 yaralı ve yaralı tedavi için Almanya’ya geldi ve sözde yonca yaprağı yöntemine göre dağıtıldı. Tahliye edilenler, tıbbi ihtiyaçlarına göre Alman klinikleri ve hastanelerinde tedavi ediliyor. Bunlar, çok çeşitli yaralanma modellerini ve diğer klinik tabloları içerir. Bu, Almanya’nın açık ara en çok hastayı Ukrayna’dan aldığı anlamına geliyor.