Haber – Basın – “Yardım Eli” sponsorluk ödülü 2023 verildi

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
27 Kasım 2023

Sivil savunmada gönüllü çalışma kapsamında 16 proje sponsorluk ödülü aldı

Kaynak:
Mike Auerbach

Kazananlar bugün Federal İçişleri ve Toplum Bakanlığı’nda düzenlenecek ödül töreninde onurlandırılacak.

Uzman bir jüri, yaklaşık 250 başvuru arasından yenilikçi konseptler, gençlik çalışmaları ve gönüllü çalışmalara destek kategorilerinde beş projeyi ve özel ödülü seçti. Federal İçişleri ve Toplum Bakanlığı’nın verdiği “Yardım Eli” sponsorluk ödülü, federal hükümetin sivil savunma alanında gönüllü çalışmalara verdiği en büyük onurdur ve bu yıl 15. kez verilmiştir.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Gönüllü çalışma, Almanya’da sivil korumanın ve dolayısıyla güvenliğimizin en önemli direğidir. Bugünkü “Yardım Eli” ödülünün verilmesi vesilesiyle, tüm yardımcılara, katkılarından dolayı tüm federal hükümet adına teşekkür etmek istiyorum. bağlılık. Onlar toplumumuz için vazgeçilmez bir destektir. Gönüllüler olmasaydı Almanya’da sivil koruma olmazdı. Bunu biliyoruz ve bu nedenle yardımcıların boş zamanlarındaki bağlılıkları için özellikle minnettarız. Takdirimizi hak ediyorlar. “

BBK-Başkan Ralph Tiesler: “1,7 milyondan fazla gönüllü sivil korumamıza kendini adamıştır – böyle bir şey yalnızca burada, Almanya’da mevcuttur! Bu nedenle, bu olağanüstü bağlılığın bugün farkına varabildiğimizden ve Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi olarak bizlerin (BBK) Haber-Yardım Eli sponsorluk ödülüne 15. kez ev sahipliği yapma imkanı bulduk.”

Üç proje birincilik ödülüne layık görüldü

İçinde Kategori Yenilikçi Konseptler proje var “Bu yol kolay olmayacak: İtfaiyecilerin koruyucu kıyafetlerinin iyileştirilmesi” birinciliği elde etti. RWTH Aachen Üniversitesi Tekstil Teknolojisi Enstitüsü ve Ergonomi Enstitüsü, vücut şekilleri, koruyucu giysiler ve kaza davranışları arasındaki bağlantıları araştırdı ve böylece özellikle itfaiyeciler için koruyucu giysilerin geliştirilmesine uzun vadeli bir katkı sağlıyor.

İçinde Genç yetenek çalışmaları kategorisi proje var “Okula Yeni Başlayanlar Haftaları” birinci sırayı aldı. Heidelberg Gençlik Kızıl Haçı, okul öncesi çocuklara yönelik üç haftalık tam gün bakım hizmetiyle mavi ışıklı işlere olan tutkuyu ateşliyor, böylece kurtarma mesleklerine olan ilgiyi teşvik ediyor ve ebeveynleri çocuk bakımı yükünden kurtarıyor.

Kategoride Gönüllü çalışmalara destek Dräger Safety birincilik ödülüne layık görüldü. “Dräger sizi arıyor! Tutkunuz mercek altında” Dräger, bölgedeki itfaiye teşkilatlarının profesyonel bir görüntü videosu kazanmasını sağladı ve böylece genç yetenekleri işe almalarına destek oldu.

Özel ödüller ve izleyici ödülleri aracılığıyla ek tanınma

“Kriz Müdahale Ekibi, KIT Münih” uzman jüri tarafından ödüllendirildi Özel fiyat harika. Samiriyeli İşçi Derneği tarafından kurulan KIT-Münih, ani ölüm, intihar veya kaza gibi akut stresli olaylardan etkilenenleri psikososyal acil bakım yoluyla dolaylı olarak destekliyor. Ekip neredeyse 30 yıldır günün her saatinde çalışıyor ve 60 gönüllü yılda yaklaşık 1.000 görev gerçekleştiriyor; bu, acil bakım ve bir bütün olarak gönüllü çalışma için bir dönüm noktası.

Adayların açıklanmasından bu yana halk, projeler arasında kişisel favorilerine çevrimiçi oy da verebildi. Toplam 18.118 oy arasından en çok oyu alan “Dannigkow’un Genç Cankurtaranları – Bir Genç Yönetici Projesi” projesi ödüle layık görüldü. Seyirci Ödülü harika. Bu projede öğrenciler Dannigkower kamp alanındaki yüzülebilen gölün su denetimini üstleniyorlar. Bu hem genç yeteneklerin işe alınmasını hem de sorumluluk üstlenilmesini teşvik ediyor.

Kazanan tüm projelerin genel görünümünü www.helferde-hand-foerderpreis.de web sitesinde bulabilirsiniz.