Haber – Tüm raporlar – Derin üzüntü ve anlayışla

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Rapor

Tarih:
02.06.2024

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Mannheim'daki bıçaklı saldırı sonrasında polis memurunun ölümüyle ilgili

Kaynak:
Henning Schacht

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Mannheim'daki bıçaklı saldırı sonrasında polis memurunun ölümüne ilişkin şu yorumu yaptı:

Mannheim'daki inanılmaz vahşi bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden polis memurunun ölümü beni derinden sarstı. Hayat kurtarmak için cesurca müdahale etti. Güvenliğimiz için görev başında öldü. Onun ölümü beni sonsuz üzüyor.

Az önce Baden-Württemberg İçişleri Bakanı Thomas Strobl'a en derin taziyelerimi ifade ettim. Öldürülen polis memurunun ailesini, arkadaşlarını ve meslektaşlarını derin üzüntü ve üzüntüyle anıyoruz.

En büyük saygımız ve takdirimiz, her gün güvenliğimizi sağlayan tüm polis memurlarınadır. Bu eylem, bu hizmetin ülkemiz için ne kadar tehlikeli olabileceğini korkunç bir şekilde göstermektedir.

Bu kanlı şiddet eylemine ilişkin soruşturmalar tüm hızıyla sürüyor. Failin kanunun izin verdiği en ağır cezaya çarptırılması gerekir. Eğer İslamcı bir saik doğrulanırsa, bu İslamcı terörle mücadeleye ne kadar güçlü şekilde devam etmemiz gerektiğini gösterir. Güvenlik otoritelerimiz İslamcı sahneyi sıkı bir şekilde gözlerinin önünde tutuyor ve bu mücadeleyi yoğunlaştırmaya devam ediyor.