Haber – Tüm raporlar – “Dijital bir Almanya için hep birlikte. Geleceğe ancak birlikte ulaşılabilir.”

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Rapor

Ana konu:
Modern yönetim

Tarih:
24.06.2024

Haber, 10. Gelecek Kongresi Devlet ve Yönetim'in hamisi olarak

Kaynak:
Wegweiser Medya ve Konferanslar GmbH | Simone M.Neumann

Vatandaşların ve işletmelerin ihtiyaçlarına uygun modern, dijital bir devleti nasıl yaratırız? Bir iş yeri olarak nasıl çekici, verimli ve yaşanabilir kalabiliriz? Yönetimimizin gelecekte dirençli ve eyleme geçebilme kabiliyetine sahip kalması için neyin değişmesi gerekiyor? Bu ve diğer sorular 24-26 Haziran tarihleri arasında Berlin'de düzenlenecek olan onuncu Devlet ve Yönetim Gelecek Kongresi'nde ele alınacak.

Etkinlik, Federal İçişleri Bakanlığı'nın himayesinde onuncu kez düzenleniyor.

Alman yönetimini nasıl dijitalleştiririz?

Federal İçişleri ve İçişleri Bakanlığı (Vücut kitle indeksi) kendi fuar standı ile temsil edilmektedir. Bu yılın sloganı Vücut kitle indeksi-görünüş “Dijital bir Almanya için hep birlikte. Dijitalleşme ancak birlikte gerçekleşebilir.” Bu, ülkemizin modernizasyonu ve dijitalleşmesi konusunda federal hükümet, eyaletler ve belediyeler arasında güçlü bir işbirliğinin sinyalini veriyor.

Kongrenin açılış konuşmasını Dışişleri Bakanı Markus Richter yapacak ve çeşitli oturumlarda Bakanlığın uzman departmanı çalışanları da katılacak. Vücut kitle indeksi Temsil edilen toplantıda, diğer konuların yanı sıra dijitalleştirme projelerinin yönetimi de belediye başkanlarıyla görüşülecek. Dışişleri Bakanı Bernd Krösser, göç ve entegrasyon alanında idarenin dijitalleştirilmesi hakkında konuşacak.

Diğer konular arasında Çevrimiçi Erişim Yasası, kayıt modernizasyonu, AB Dijital Kimlik Cüzdanı ve daha fazlası. Gelecek Kongresi'nin tüm program öğelerinin yanı sıra oturumlara ilişkin daha fazla bilgi Vücut kitle indeksi orada Burada.