Haber – Tüm raporlar – Nüfus için birlikte

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Rapor

Ana konu:
Güvenlik

Tarih:
08.06.2024

Federal ve eyalet hükümetleri belediyeler ve yardım kuruluşlarıyla el ele çalışıyor. Federal İçişleri Bakanı Faeser, araç ve ekipmanları afet yardım kuruluşlarına devrediyor.

Kaynak:
Federal fotoğraf / Andreas Varnhorn

8 Haziran'da Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Hessen İçişleri Bakanı Roman Poseck, Hessen afet kontrol birimlerine on iki federal Tip B ambulansı ve Hessen eyaletinden Wetzlar'daki Hessen bölgelerine yedi adet indirilebilir konteyner teslim etti. Ambulanslar, federal hükümet tarafından “Tıbbi Görev Gücü” tıbbi hizmetinin 61 lokasyonu için satın alınan toplam 183 aracın bir parçası. Sivil koruma ve eyaletler arası afet yardımında kullanılırlar. Federal olarak finanse edilen araçlar eyalet ekipmanlarını tamamlıyor. Devir teslim törenine Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi Başkanı Ralph Tiesler, Devlet İtfaiye Birliği Başkanı Norbert Fischer, DLRG Başkanı Michael Hohmann ve Hessen afet kontrol birimlerinin diğer temsilcileri de katıldı.

güncel alıntı:

Federal İçişleri Bakanı Faeser, Wetzlar'da kurtarma araçlarının sivil koruma teşkilatına teslimi sırasında konuşuyor

“Topluluğun nasıl birlikte çalıştığını, birbirini desteklediğini ve birbirine destek verdiğini görmek cesaret verici.”
Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser

Sivil koruma bir topluluk görevidir

Faeser özellikle orada bulunan yardımcılara ve kurtarma görevlilerine teşekkür etti: “Almanya'daki özel sivil koruma organizasyonu benzersizdir: eyaletler, belediyeler, çok sayıda yardım kuruluşu ve federal hükümet tarafından ortaklaşa desteklenmektedir.” Ve ilerisi: “Bu, sizin gibi her gün başkaları için çalışan insanlar tarafından taşınıyor. Başkalarına yardım eden, çoğu zaman hayatlarını ve sağlıklarını tehlikeye atan insanlar!” Pandemi, Rusya'nın saldırganlık savaşı ve sel ile birlikte şiddetli yağmur veya orman yangınlarıyla sonuçlanan aşırı kuraklık gibi aşırı hava olayları nedeniyle taleplerin büyük ölçüde arttığına dikkat çekti. Faeser, tüm acil servis ekipleri adına orada bulunan kurtarma görevlilerine teşekkür etti ve ek ekipmanların hızla hazır hale getirileceğini duyurdu. Federal hükümet bu yıl ve gelecek yıl için toplam 1.000'e kadar yeni araç teslim edecek. “Çünkü biliyorum”diyor Faeser, “Önemli, bazen de tehlikeli görevlerinizi yerine getirmek için iyi işleyen araçlara ihtiyacınız var. Ve son olarak ama bir o kadar da önemlisi, güvenli bir şekilde geri dönmek için!”

basın bülteni · 30.04.2024Almanya'yı krize daha dayanıklı hale getirmek

Sivil Koruma Günü 21 Eylül'de Wiesbaden'de kutlanıyor. İşbirliği anlaşması bugün imzalandı.

basın açıklamasına: Almanya'yı krize karşı daha dayanıklı hale getirmek…

Sivil korumada yeni bir başlangıç konsepti

2022 yazında Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser sivil korumada yeni bir başlangıç için bir konsept sundu. O zamandan bu yana pek çok önlem uygulamaya konuldu; örneğin, federal ve eyalet hükümetleri Sivil Koruma Ortak Yeterlilik Merkezi'nde yetkileri bir araya getiriyor, modern uyarı sistemleri tedarik ediliyor ve işletiliyor. Gönüllü bağlılık güçlendiriliyor ve geçen yıldan bu yana yıllık uyarı günleri ve – geçen yıl ilk kez – ülke çapında bir sivil koruma günü düzenleniyor.