Haber – Tüm raporlar – THW Ukrayna’ya 470 jeneratör teslim etti

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Bildiri

Ana konu:
sivil Savunma

Tarih:
02.12.2022

Ukrayna’daki kritik altyapının büyük bir kısmı Rus saldırılarıyla yok edildi. Federal Teknik Yardım Ajansı (THW), güç jeneratörleri ile destekler.

Kaynak:
THW

Federal Teknik Yardım Ajansı (THW) Ukrayna’ya. Halihazırda yaklaşık 150 cihaz teslim edildi ve şu anda nakliye için 320 ek güç jeneratörü hazırlanıyor. 70 jeneratör daha Moldova Cumhuriyeti’ne teslim edilecek.

• 470

THW, Ukrayna’ya jeneratör tedarik ediyor

• 150

zaten teslim edildi

• 320

şu anda nakliye için hazırlanıyor
Binlerce hane ve önemli tesisler elektriksiz

Rus saldırıları, Ukrayna’daki kritik altyapının bazı kısımlarını kasıtlı olarak yok etti. Sonuç, arızalı enerji sistemleri ve geçici olarak elektriksiz kalan ve bu nedenle ısınamayan binlerce hanedir. Hastaneler, devlet ve diğer sivil kurumlar da etkileniyor.

Yepyeni cihazlardan bazıları, enerji arzını dengelemek için doğrudan Ukrayna’nın en büyük enerji tedarikçisi olan Ukrenergo’ya teslim edildi. Bu, böylece önemli tesislere geçici bir güç kaynağı sağlayabilir.

THW yerel olarak, komşu ülkelerde ve Almanya’da savaş kurbanlarını destekliyor

Ukrayna’da savaşın patlak vermesinden bu yana THW lojistik operasyonu yaklaşık 70 milyon avroluk bir hacme sahip. THW gönüllüleri yaklaşık dokuz aydır Ukrayna’dan, komşu ülkelerden ve Almanya’dan savaş mağdurlarını destekliyor. THW, ihtiyacı olan insanlara yardım etmek ve altyapının restorasyonunu desteklemek için her hafta yardım malzemeleri, araçlar ve ekipmanlarla çeşitli nakliyeler düzenliyor. Yardım malzemelerinin daha fazla taşınması planlanıyor.

THW

THW, federal hükümetin gönüllü kuruluşudur ve Federal İçişleri Bakanlığı portföyünün bir parçasıdır. Ülke çapında 80.000’den fazla gönüllünün taahhüdü, THW’nin sivil koruma alanındaki çalışmalarının temelini oluşturmaktadır.