Haber – Tüm raporlar – Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı depremin ardından kapsamlı yardım

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Rapor

Tarih:
07.02.2023

THW ve Federal Polis, afet bölgesine acil durum hizmetleri gönderir.

Kaynak:
dpa / EPA / Erdem Şahin

Dün ağır bir çilek Türkiye ve Suriye’yi salladı. Felaket bölgesindeki insanlara yardım etmek için federal hükümet hızlı yardım sözü verdi.
Daha dün gece, federal polis Türkiye’ye iki sağlık görevlisi ve beş hizmet köpeği bakıcısı gönderdi. Üç doktor ve 15 sağlık görevlisi de bu sabah İstanbul’a gitmek üzere Frankfurt’tan ayrıldı.
Yardım kuruluşu International Search and Rescue (ISAR) Almanya’nın ortadaki Search and Rescue modülü dahildir yakl. Hatay bölgesinde 40 acil servis yerinde.

bu THW son derece uzmanlaşmış kurtarma ve kurtarma ekipleri gönderir

bu SEEBA (yurtdışında hızlı dağıtım birimi kurtarma) Teknik Yardım Organizasyonu (THW) 50 acil servis ve kapsamlı malzeme ile Türkiye’de de Adana yolunda.

“Müdahale ekiplerimiz insanları enkazdan çıkarmaya yardım edecek ve umarım hayatta kalanları kurtaracaktır. Müdahale ekiplerimize bu zor ve tehlikeli görevde en iyisini diliyorum.” Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser dedi.

“Acil durum güç jeneratörleri, çadırlar ve battaniyelerle birlikte daha fazla yardım malzemesi bir araya getiriliyor, böylece mümkün olan en kısa sürede teslim edilebiliyor.” THW Acil durum barınaklarına ve su arıtma tesislerine sahip kamplar. Federal polis, bir köpek birimi ve bir tıbbi destek ekibi oluşturdu. Şehirler, itfaiyeler ve yardım kuruluşları da Türkiye ile uyum içinde hareket etmek ve tam olarak en acil ihtiyaç duyulan yardımı sağlamak için yakın koordinasyon içinde olduğumuz desteği sundu.” dedi Federal İçişleri Bakanı Faeser.

Avrupa düzeyinde koordineli yardım

bu THW Avrupa sivil koruma prosedüründe yer almaktadır ve Türk sivil koruma örgütü (AFAD) ile yakın temas halindedir. Bunu yıllarca destekledi THW arama kurtarma birimlerinin inşası ve sınıflandırılmasında Türk teşkilatı. Tüm yardım teklifleri, Türkiye Avrupa Koordinasyon Merkezi aracılığıyla sunulmaktadır.

bu SEEBA-yetkileri THW örneğin depremlerden sonra afet bölgelerinde gömülü olan insanları kurtarmak ve kurtarmak konusunda uzman kişilerdir. Modern teknoloji ve arama köpekleriyle donatılmış yardımcılar, hayatta kalanları arar. Alarm verildikten birkaç saat sonra, SEEBA– Birlikler kalkışa hazır. Ekipmanınız hafif metal kasalarda paketlenmiştir ve geleneksel ticari uçaklarda taşınabilir. bu SEEBA Hindistan, Türkiye, İran, Pakistan’daki şiddetli depremler ve Beyrut limanındaki patlamalardan sonra diğer şeylerin yanı sıra kullanıldı.

hakkında daha fazla bilgi THW Burada bulacaksınız.

Kurtarma köpekleri için taşıma kutuları