İnsanımızı büyük ölçüde rahatlattık

Saliha

Yeni Üye
HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da toplu açılış merasiminde vatandaşlara seslendi. “Aydın ziyaretimizi, üretimi tamamlanan yaklaşık 1 milyar 353 milyon liralık eser ve hizmetlerin resmi açılışını yaparak taçlandırmak istedik” diyen Erdoğan, özetle şunları söylemiş oldu:

TARTIŞMA DEĞİL HİZMET: Ülkemizin ve milletimizin içi boş tartışmalara, terör örgütleriyle yol yürüyenlere değil, hizmete gereksinimi var. Bugün sizlerle buluşmaya gelmedilk evvel Avrupa ve Türkiye’nin en büyük kağıt üretim tesisinin açılışını gerçekleştirdik. İnsanımıza iş sağlayacak, aş sağlayacak, geleceğe itimatla bakmasını sağlayacak her çabanın yanında duracağız.

KORKUTAMAZSINIZ: Menderes’e darağacında son nefesini verdiren darbeciler de tek parti faşizmi atıkları da lanetle anılıyor. Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma uğraşında son 20 yılda attığımız her adımda merhum Menderes’i rahmetle ve minnetle yad etmemizin niçini ülkemize yaptığı hizmetlerin yanında onurlu duruşudur. Biz bu yola beyaz kefenimizle çıktık, bizi bu çeşit tehditlerle korkutamazsınız.

DİKİLİ AĞAÇLARI VAR MI? Bugüne kadar ülkenin bir adım daha ileri gitmesi için gündeme getirdikleri tek bir projeleri olmayanlar kurdukları ittifakla ülkenin idaresine taliplermiş. Şu CHP’nin bu ülkede yaptığı ne var? Dikili bir ağaçları var mı? İttifakın bir tarafına milletvekilleri teröristlerle oynaşan partiyi gerilerine da kırık dökük kim var ise takmışlar. İstikamet neresi deseniz kırk baştan kırk farklı ses çıkar. Ne yapacaksınız deseniz bu kere kimseden bir ses çıkmaz, zira bu biçimde bir kederleri bu biçimde bir hazırlıkları yok.

CHP LAF ÜRETİYOR: Her yolu deniyorlar. Tek gayeleri bizi 2023 amaçlarımızdan vazgeçirmek. Son bir kaç yıldır iktisadımızı maksat aldılar. Döviz kuru üzerindilk evvel ekonomik kriz, akabinde siyasi ve toplumsal kaos yaratmak için sayısız ataklarda bulundular. En son kura endeksli Türk Lirası dedik bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız, başaramayacaklar ve biz bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Biz çalışıyoruz, yapıyoruz CHP laf üretiyor.

VATANDAŞI KORUYACAĞIZ: Fahiş fiyat artışlarının ve yüksek enflasyonun milletimizi bunalttığını biliyoruz. Her alanda yaptığımız yüksek oranlı artışlarla insanlarımızı büyük ölçüde rahatlattık. Memurlarımızı, emeklilerimizi, minimum ücretlileri hiç düşünmedikleri bir düzeye çıkarttık mı? AK Parti bu… İnşallah bundan daha sonra her bölümden vatandaşımızı enflasyon karşısında muhafazayı sürdüreceğiz. hiç bir insanımızı işsiz, aşız bırakmamak için devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. İnşallah bu yıl turizmde gaye 35 milyar dolar. Bunu yakalayacağız.

ÇİFTÇİLERE DAVET: Hamdolsun, sanayi üretiminde, lojistikte, ihracatta fazlaca yeterli bir yerdeyiz. Tarım mamüllerinde ve ona bağlı olarak besin mamüllerinde salgın kaynaklı önemli fiyat artışları oldu. Çiftçilerimizden ekilmemiş, değerlendirilmemiş tek bir karış toprak bırakmamalarını istiyoruz. Topraktan çıkan her eser, ambara giren her mahsul bedelini bulacaktır.

VER TALİMATI BAY KEMAL: Bay Kemal, Şanlıurfa’da ne dedi; ‘Şanlıurfa Belediyesi’ni bize verin elektriği ücretsiz vereceğim’ dedi. Tamam 2023, 2024’ü de beklemeye gerek yok. Sen Aydın’da belediye liderine ver talimatı yapabiliyorsa hodri meydan. Elektrik Aydın’da çiftçimize fiyatsız olarak verilsin. Haydi nazaranlim. Bay Kemal’in dünyadan haberi yok. Elektriğin şu anda idaresi kimde? Belediyelerde mi? Elektriğin idaresi bizde, Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı’nda sen bunu da bilmeyecek kadar cahilsin. 145-15 tane büyükşehir sende bay Kemal haydi ver taliatı da parasız elektriği benim çiftçime versinler. Bunun hesabını sormaya var mıyız? Biz bu cins palavralardan epeyce bıktık. Ancak bunlara hesabını 2023 haziranında gelin birlikte soralım.

BİZ ÇÖZERİZ: Enflasyon başta olmak üzere tahlil yoluna koymamız gereken düşünceleri biz çözeriz bay Kemal değil. Onun o denli bir iradesi de aklı da yok. 20 yıl bütün bu yatırımları nasıl yaptıysak havalimanlarını, hastaneleri, yolları nasıl yaptıysak Allah’ın müsaadesiyle bunları da biz yaparız. Bunun için büyük ve kuvvetli Türkiye gayesinin en kritik yol ayrımı olan 2023’te sizlerden çok daha fazla takviye bekliyoruz.

‘Onları cahillikleriyle baş başa bırakıyorum’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Aydın’da, Kipaş Kağıt Fabrikası’nın açılış merasiminde konuştu. Erdoğan konuşmasında özetle şunları söylemiş oldu:

KAĞIT İTHALATINA SON: Bu tesis cari açığımızın azaltılmasına kıymetli katkılar sunacaktır. Fabrikada birfazlaca alanda kullanılan kağıtlar üretilecektir. Yaklaşık 550 milyon dolarlık yatırım fiyatı bulunan bu birinci edapta 800 kişi istihdam edilecek. Ülkemizin 250 milyon dolarlık kağıt ithalatını sonlandıracak tesis, hem de 200 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirecektir.

ATIK KAĞITTAN ÜRETİM: Yüzde 40’ı tamamlanan ikinci etap için 450 milyon dolarlık bir yatırım öngörülüyor. Tamamlanmasıyla bir arada orada da 600 kişilik ek istihdam sağlanacak. Toplamda 1400 kardeşimiz buradan meskenine ekmek götürecek. Çevreci üretim anlayışıyla üretim yapacak fabrika yeşil dönüşüme de kıymetli katkılar sunacaktır. Atık kağıttan üretim yapılacaktır. Fabrikamız birinci etabıyla yılda 12 milyon ağacın, ikinci etabıyla bir arada 21 milyon ağacın kesilmesinin önüne geçecektir.

TATLI SU SİYASETÇİLERİ: Türkiye, muhalefetin tez ettiği üzere fabrika satarak domates alan değil, tersine Afrika, Asya ve Avrupa’nın imalat merkezi olan bir ülkedir. Türkiye’nin üretim gücünden bu ülkenin endüstrisinden haberi olmayan bu tatlı su siyasetçilerini kendi cahillikleriyle baş başa bırakıyorum. Onlar bilmese de, bilmek istemese de Türkiye büyüyor, dünyanın en büyük 10 iktisadı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

‘Gençlerin ilgi odağıyız’

Erdoğan, AK Parti Aydın Genişletilmiş Vilayet Müşavere Meclisi Toplantısı’nda şunları söylemiş oldu: “Dünya değişti, Türkiye değişti lakin CHP’nin siyaset şekli değişmedi. Türkiye’nin siyasi iklimini zehirlemeye çalışıyorlar. Kamu kurumlarına baskınlar düzenleyerek, devleti felç etmek için uğraş veriyor. 2023’te sandıkta bekleyen akıbetten kurtulamayacaklar. Kılıçdaroğlu ve yandaşları milletin hafızasından silinip gidecekler. Bize düşen bu süreçte kendi saflarımızı sık tutmaktır. Yalnızca son dört ayda 100 bin gencimiz partimize katıldı. Gençlerin ilgi odağı olan parti AK Parti’dir. 11 buçuk milyona ulaşan toplam üye sayımızı arttırmak için tempomuzu arttırmamız gerekiyor.”