Köşedeki Lidl'da birlikte miydik?

Aslıhan2312

Co-Admin
Kısa süre önce açığa çıkan ve tutuklanan RAF teröristi Daniela Klette, Capoeira dansından hoşlandığı biliniyordu, Kültürler Karnavalı'nı seviyordu, 20 yıl boyunca Kreuzberg'de bir apartman dairesinde yaşıyordu ve tabii ki şimdi onun bu şekilde hareket etme olasılığının ne kadar olduğunu merak ediyorum. kızıma matematik dersi verdim

Eski komşularının söylediğine göre 65 yaşındaki bu adam matematik dersi veriyordu ve bizden sadece 10 dakika uzakta yaşıyordu ve biz de şu anda uygun bir matematik yardımı arıyorduk. Pek çok kişi, Berlin'in ortasında sahte bir kimlikle ülkenin en çok aranan kadınlarından birinin hayatının ne kadar “normal” olduğuna hayret ediyor. Bir yandan bunu anlayabilirsiniz ama diğer yandan Münih-Pasing'den bakıldığında terörist olmayan birçok Kreuzberg'linin hayatı başka bir dünyaya gerçeküstü bir yolculuk gibi görünüyor.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Evet, burada da gurursuz düşünmüyoruz, hepimiz biraz farklıyız ama bazıları biraz daha farklı. Ama elbette şunu da düşünüyorsunuz: RAF büyükannesiyle sık sık tanıştım mı? Aynı süpermarketten mi alışveriş yapıyorduk? Birçok komşu, bunca yıldır kiminle uğraştıklarına artık hayret ediyor. İki ay önce, evimizden sadece üç dakika uzakta, potansiyel bir Hamas terörist hücresi çökertildi; Yahudi kurumlarına saldırı planlıyorlardı.

Kreuzberg tehlikeli hissediyor

Şimdi Afro-Brezilya hayranı Dulavratotu. Ayrıca selfie paylaşmayı da seviyordu ama çoğu zaman renkli Kreuzberg'deki orta sınıf hayatını bir soyguna girişmek için bırakmak zorunda kalıyordu. Dairesinde matematik dersi veriyor muydu? – silahlar bulundu, muhtemelen bir de el bombası. Dulavratotu tehlikeli bir şekilde yaşadı, sen her gün böyle yaşıyorsun. Ve aniden üst üste geliyor.

Kreuzberg'de hayat bazen tehlikeli gelse de çoğu zaman herkes gibi sıkıcı, güzel bir hayat yaşıyoruz.