‘Moral bozmayın sorunu çözeriz’

Saliha

Yeni Üye
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Konut vazifelileri Sendikası Lideri Uğur Gözel’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, Ankara Vilayet Lideri Ali Hikmet Akıllı ve Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretin akabinde özetle şu açıklamayı yaptı:

ÖRGÜTLENİN: Sizin sesinizi duyurabilmemiz için sıkıntınızı bilmemiz lazım. Sizin sıkıntınızı anlatacak olan da ya bir dernek ya da bir sendika. 1 milyonu aşkın apartman nazaranvlisi arkadaşıma seslenmek isterim; moralinizi bozmayın, meselelerinizi çözmek benim boynumun borcudur, çözeceğim. Sizden isteğim yeniden örgütlenin, bir ortaya gelin. Bilin ki Kılıçdaroğlu kardeşiniz yanınızda. Bu ülkede yaşayan her insanın huzur ortasında yaşaması lazım, evlatlarına huzur ortasında bakması lazım. her insanın huzur ortasında yaşarken en azından kendi kültürel muhtaçlığını da bir manada gidermesi lazım.

ÇİFT PARAYI KABUL EDİYOR: Demek ki Sayın Erdoğan Türkiye’de çift paranın kullanıldığını kabul ediyor. Yani bir taraftan döviz, bir taraftan Türk Lirası. Uygun de memleketi bu hale kim getirdi? Dolar bazında garantiler verildi. Bir adam bir şey söylerken en azından dediğini bir ölçmeli, tartmalı, en azından bir şahsa bir istişareli ya ben bu biçimde konuşacağım da bu gerçek mudur, yanlış mıdır?

DOLARI TAŞIYAN MUHAKKAK: Vatandaş ne olacak, vatandaşın esasen cebinde dolar mı var? Doları taşıyanlar muhakkak, yanında gezenler. Türkiye’yi çift paradan kurtarmak istiyorsan evvel diyeceksin ki, yolları, köprüleri, doları bitiriyorum hepsi TL olacak. Vatandaşı kandırmasınlar. Allah aşkına apartman nazaranvlilerinin dolarları, avroları mı var? Birde kalkmış efendim apartman nazaranvlilerinin otomobilleri var diyor, cep telefonu var diye. İnsaf ya insaf kardeşim ya 21. yüzyılda yaşıyoruz ya. Yani apartman gorevlisinin arabası, bir Murat 131’i, bir Serçesi olmasın mı?

YAKINLARININ DOLARLARINI GETİRSİN: (Cumhurbaşkanının ‘zamları en alt düzeyde yansıttık, devletin fedakarlığı büyük’ ifadesi) Yoksuldan fukaradan yana, garipten gurebadan yana hükümet hiç bir fedakarlık yapmamıştır. Yoksul fukaranın ödedikleri vergilerden alıyorsun gdolayıyorsun kur garantisi olarak ödüyorsun, daha sonra da haktır, hukuktur bundan bahsediyorsun. Getirin dolarlarınızı TL’na çevirin diyorsunuz. Kendi yakınlarının, akrabalarının, dostlarının dolarlarını, avrolarını getirsin TL’na çevirsin. Evvel bu millete örnek olsun bir bakılırsalim. Erdoğan kaç milyon dolarını getirip sanki TL’na çevirecek bir örnek olsun.

AHINI ALDINIZ GERİYE VAHI KALDI: (TÜİK Lideri’nin ’84 milyonun ahını alamam, enflasyonu düşük açıklama üzere bir şey yapamam’ açıklaması) Bürokrasinin çürüdüğünü biliyorum. Saraydan alınan talimat üzerine enflasyon sayıları açıklanıyor. Bunlar markete, pazara gitmiyorlar mı ya? Peynirin, sütün fiyatını bilmiyorlar mı? ’84 milyonun ahını alamam’. aslına bakarsanız ahını aldınız ya geriye vahı kaldı. Daha ne kalsın ya?

Üçlü buluşma

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu dün akşam yemeğinde bir ortaya geldi. Genel liderlerin gündeme ait görüş alışverişinde bulundukları açıklandı.

Kanaat başkanına rozet taktı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye katılan Van kanaat başkanlarından İskender Ertuş’a rozetini taktı. Kılıçdaroğlu, CHP’ye katılan Van kanaat başkanlarından İskender Ertuş ve birlikteindeki heyeti makamında dün kabul etti. CHP’ye katılan 1.037 kişi ismine İskender Ertuş’a rozet takan Kılıçdaroğlu’na, Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Doğu Masası Koordinatörü İhtilal Barış Çelik eşlik etti.