Önümüzdeki yıl Boeing, 737 MAX üretim kapasitesini önemli oranda artırmaya hazırlanıyor

seher

Aktif Üye
Önümüzdeki yıl Boeing, 737 MAX üretim kapasitesini önemli oranda artırmaya hazırlanıyor Karıştığı ölümcül kazalar daha sonrası yere çekilen ve 20 ay mühletle gökyüzüyle buluşamayan Boeing 737 MAX serisi uçaklar, hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız 2020 yılının sonlarında bir daha uçuş müsaadesi almıştı. Kovid-19 pandemisinin de tesiriyle sıkıntı günler geçiren ve sık sık sipariş iptalleriyle karşı karşıya kalan Boeing, şirketin belkemiği durumundaki modelle ilgili 2022 yılından umutlu olduğunu söylemiş oldu.

Önümüzdeki yılın son devri için değerli maksatlar koyan şirket, kimi yayın organlarında da paylaşılan bilgilere nazaran bilhassa sonbahar devrinde aylık ortalama 42 uçak kapasitesine ulaşmak istiyor.

İlginizi Çekebilir Boeing, MAX serisi uçakların makûs şöhretini unutturmak için isim değişikliğine gitti

Sefer sayısı artıyor

Şirketin 2022 yılı başı amacının yaklaşık %35 fazlası manasına gelen bu kestirimin pandeminin tesirini yitirmesi ve 737 MAX’lara olan inanç meselesinin uygunca azalmasıyla birlikte gerçeğe dönüşme ihtimali güçlü görünmekte. Boeing, sertifikasyon onayının akabinde 80’den çok 737 MAX teslimatı gerçekleştirmiş ve geride bıraktığımız Nisan ayı itibariyle de 21 havayolu şirketi MAX’larla bir daha sefer düzenlemeye başlamıştı.

Ayrıyeten Bkz. “Çin, Mars yüzeyinde çektiği birinci fotoğrafları yayınladı”

Boeing 2021 amaçları ise MAX üretiminde çift haneli sayıları yakalamak. Yıl son itibariyle 26 uçak kapasitesine ulaşmak isteyen şirket yetkililerinin bu husustaki açıklamaları şöyleki:

“Pazar araştırması ve müşterilerimizle yaptığımız istişareler sonucunda üretim planımızı daima olarak gözden geçirmeye devam edeceğiz. Mevzuata yönelik onay alınması gereken konuların vakit içindeması da teslimat planlarımız ve üretim kapasitesinin artırılmasında kıymetli rol oynayacak.”