“Oto galerisi açmayacağım”

Aslıhan2312

Co-Admin
Ev
panorama
Saskia von Bargen: “Otomobil bayiliği açmayacağım”

Aksi takdirde trans kadın Saskia von Bargen, “Almanya Güzeli” klişelerini ortadan kaldırıyor. Cumartesi günü finalde seçime girecek.

Marcus Weingartner

Şimdiden 14.991 adayı geride bıraktı ve

Şimdiden 14.991 adayı geride bıraktı ve “Almanya Güzeli” seçimi için finalde: Saskia von Bargen.dpa

Aşağı Saksonya, Ammerland’daki Friedrichsfehn’den Saskia von Bargen, 4 Mart’ta Rust’taki Europa-Park’ta düzenlenen “Almanya Güzeli” seçimlerinin finalinde. 19 yaşındaki, on finalist arasındaki tek trans kadın. Ancak kursiyer, ülkenin sözde en güzel kadını için oylamayla ilgili klişeleri ortadan kaldırmak ister. Organizatörün dediği gibi, yaklaşık 15.000 kadının başvurduğu düşünüldüğünde, bir şansı var.

Saskia von Bargen, heyecanlı mısın?

Evet, çok, geçen çarşambadan beri burada Rust’ta çok disiplinli prova yapıyoruz. Mükemmel olmasını istiyorum ama en büyük korkum sahnede heyecandan donakalmak.

Aşağı Saksonya, Ammerland'daki Friedrichsfehn'den 19 yaşındaki Saskia von Bargen, Rust'taki Europa-Park'ta 4 Mart'ta yapılacak

Aşağı Saksonya, Ammerland’daki Friedrichsfehn’den 19 yaşındaki Saskia von Bargen, Rust’taki Europa-Park’ta 4 Mart’ta yapılacak “Almanya Güzeli” seçimlerinin finalinde.Bayan Almanya Şirketi

Miss Germany seçim başvurusu nasıl gerçekleşti?

Cinsiyet değiştirme ameliyatlarımdan kaynaklanan komplikasyonlarla hastanedeydim ve son ameliyatımdan sonra hastane yatağımda uzanmış Instagram hesabımda geziniyordum ve ödül için karizmatik kadın arayan bir ilanla karşılaştım. İnsanlara hikayemi gerçekten nasıl anlatmak istediğimi düşündüm. Arkadaşlarıma bundan bahsettim ve fikir için çok teşvik aldım ve şimdi burada finaldeyim.

Miss Germany seçimine nasıl başvurulur?

Kendi fotoğraflarımı gönderdim, başvuranın kişiliğinin bir resmini elde etmek için birkaç soruyu yanıtlamalısınız. O zamanlar 15.000 diğer adayla ilk seçimdeydim ve sonra gittikçe daha fazla görev alıyorsunuz, örneğin kendimin bir Haber mesajını çekip göndermem gerekiyordu. Sonra kişisel tanıtımlar var.

Bunu “Almanya’nın Bir Sonraki Top Modeli” gibi hayal edebiliyor musunuz?

Evet, sadece kendimi bir bikiniyle sunmak veya bir yılanla poz vermek zorunda olmadığım için, örneğin ayrımcılık ve LGBTQ hakkında ne hissettiğim veya cinsiyet eşitliği ve toplumsal cinsiyet hakkındaki fikrimin sorulduğu.

Bu, Miss Germany seçiminin artık sahnede bikini veya gece elbisesiyle iyi bir figür yaratmanın yeterli olduğu klişesiyle hiçbir ilgisi olmadığı anlamına geliyor.

Kesinlikle. Seçim sürecinde herhangi bir ayrımcılık yaşamadım, trans kimliğim hiçbir rol oynamadı. Ancak şimdi, basında çok yer aldığım zamanlarda, sosyal medyada iğrenç yorumlar yapılıyordu.

Bununla nasıl başa çıkıyorsun?

Engelle, rapor et, sil.

Anlaşıldı.

Yolum beni bu tür durumlara iyi hazırladı, bu tür düşmanlıkları çok erken yaşadım. Bunun beni etkilemesine ve olumlu şeylere odaklanmaya çalışmasına izin vermiyorum.

Seçimi kazanıp Almanya Güzeli olursanız hayatınız nasıl olacak?

Eğitimime ara vereceğim ve her bir Miss Germany’ye bağlı olarak yıllık bir plan geliştireceğim, ama tabii ki bunu Miss Germany takımıyla birlikte yapacaksınız. Kazanan 25.000 avroluk bir hibe alacak ve bunu LGBTQ kişilerle başa çıkmayla ilgili sorular için bir rehber geliştirmek için kullanmak istiyorum. Örneğin, bir ebeveyn olarak çocuğum trans olduğunda bununla nasıl başa çıkacağım veya bir şirketin patronunun çalışanlara çeşitliliği ve çeşitliliği nasıl aktarabileceği sorusu. Bu yüzden kesinlikle araba bayiliği açmayacağım veya kırmızı kurdele kesmeyeceğim.

“Bayan Almanya” seçimi 4 Mart’ta Rust’taki Europa-Park-Arena’da (Europa-Park-Straße 2, 77977 Rust) gerçekleşecek ve sunucu Frauke Ludowig ve kızı Nele Ludowig tarafından yönetilecek. Etkinlik saat 18.00’den itibaren kamera arkasından takip edilebilecek, final ise 20.45’te başlayacak ve Twitch üzerinden de yayınlanabilecek.