Oyuncu resimlerini Galerie Deschler'de sergiliyor

Aslıhan2312

Co-Admin
Bugün Mitte'de çok şey olacak. Kendi başına özel bir şey değil: Cumartesi akşamı, Auguststrasse'deki bir galeride bir açılış töreni. Büyük şehrin yüzleri sokakları dolduruyor. Ama bugün pek çok insan geri dönecek. Sinema tarihinin en ünlü bacak çaprazlama hareketinden sorumlu olan ve 'Temel İçgüdü' filmiyle 90'lı yılların seks sembolü haline gelen Sharon Stone, resimlerini sergileyecek. Ve: sanatçı mevcut. Yani 65 yaşındaki sanatçıya renkli soyut çalışmaları hakkında bizzat bilgi alabilirsiniz (tümü 2023'ten itibaren).

Fotoğrafları takdir ediliyor, New York'un en ünlü ve belki de en iyi sanat eleştirmeni Jerry Saltz onun hayranıdır, kısa ve öz bir şekilde şöyle yazdı: “Sharon Stone ölüm vadisinden geçip bir sanat malzemeleri mağazasına girdi.” Aktris ciddi bir kariyer yapıyor. sanatçı.

Sharon Stone'dan “Bossa Nova”C. Parker Galerisi/AP

Deschler Galerisi'ndeki açılıştan kısa bir süre önce SZ, Stone ile telefonda konuştu. Gazeteye, Vonne teyzesinin çocukluğunda resim eğitimi aldığını ve onunla birlikte pratik yaptığını anlatıyor; Corona salgını sırasında gerçekten yeniden resim yapmaya başladı. Stone ayrıca cazın yanı sıra ortaçağ mistiği Hildegard von Bingen'in şarkılarını da dinlemekten büyük keyif aldığını söylüyor.

Sonrasında tüm vücudum ağrıyor!

Berlin'deki sergisinin başlığı “Totem” sorulduğunda Stone şu yanıtı veriyor: “Resimler hayatımdaki farklı şeylerin totemleri gibi, ama aynı zamanda dünyayı nasıl gördüğümü ve beni neyin harekete geçirdiğini de anlatıyor. Gazze'deki savaştan iklim değişikliğinin ardından geleceğimize, boşanma ve flörte kadar. Geçmişten gelen şeyleri ya da şu anda beni rahatsız eden şeyleri işliyorum. Mesela dün küçük kardeşimin ölümünün birinci yıl dönümüydü. Bu beni gerçekten etkiledi; büyük, karanlık bir tablo çizdim.”

Bambu Ormanı Sonbahar Kış, Sharon Stone.

Bambu Ormanı Sonbahar Kış, Sharon Stone.C. Parker Galerisi/AP

Film endüstrisinin mi yoksa sanat dünyasının mı daha zor karakterler ürettiği sorulduğunda Stone şöyle yanıt veriyor: “Genel olarak dünyadaki tüm pislik davranışların sona ermesi gerekiyor, ancak henüz o noktaya gelmedik.”

Çalışmalarına gösterilen ilgiden memnun: “Benim için saygı çok önemli. Çünkü bu devasa tuvaller üzerinde çalışmak gerçekten içeriğe zarar veriyor; artık genç değilim! Sonrasında tüm vücudum ağrıyor!

Açılış 17 Şubat Cumartesi günü saat 19.00'da başlayacak. Resimler 18 Mayıs 2024 tarihine kadar Deschler Galerisi'nde görülebilecek.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.