Seri üretime hazırlanan GÜNSEL, grubunu büyütmeye devam ediyor

Abide

Aktif Üye
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) yerli arabası GÜNSEL, seri üretim için gün sayarken grubunu büyütmeye devam ediyor. Birinci modeli B9’u 2016’da 10 kişilik bir grupla geliştirmeye başlayan GÜNSEL’de, bugün 300 kişilik mühendis, dizayncı ve üretim çalışanı çalışıyor. Bütün çalışmalarını yıl sonunda seri üretime geçme amacıyla sürdüren KKTC’nin yerli arabası GÜNSEL; üretim, tasarım, proje uyumu, elektronik ve yazılım, satın alma ile pazarlama ve satış ünitelerinde istihdam etmek üzere işe alımlara devam ediyor.

GÜNSEL, internet sitesinin meslek kısmından 100’e yakın açık konum için müracaat alıyor. Müracaata açık ilanlar içinde depo sorumlusundan yazılım mühendisine, kaynak ustasından kablaj emekçisine, batarya sistem mühendisinden, CNC operatörüne kadar bir epeyce durum bulunuyor.

AR-GE merkezi ve üretim tesislerinin birinci faz yatırımını 2019’da tamamlayan GÜNSEL’in üretim tesislerinin ikinci faz inşaatı Lefkoşa’da tamamlandı. Makina suram süreci devam eden ikinci faz üretim tesisi, 2022’nin birinci çeyreğinde faaliyete alınacak. bu biçimdece seri üretim gayesine de bir adım daha yaklaşılmış olacak. 2022’nin sonunda seri üretime başlayarak 2027’de 40 bin adetlik yıllık üretim kapasitesine ulaşmayı hedefleyen GÜNSEL’de seri üretimle birlikte çalışan sayısının da bine ulaşacağı öngörülüyor.
GÜNSEL, 100’e yakın açık durum için müracaatları https://www.gunsel.com.tr/kariyer/ adresi üzerinden alıyor.

“Geleceği şekillendirecek bu özel projede, bizimle tıpkı yolda yürüyecek yetenekleri ortamıza katılmaya davet ediyorum”

Üretim tesislerinin ikinci faz yatırımını faaliyete alarak, seri üretime bir adım daha yaklaşmak için gün saydıklarını söyleyen Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti ve GÜNSEL İdare Şurası Lideri Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Seri üretime yaklaştıkça, grubumuzu de büyütmeye devam ediyoruz” dedi. GÜNSEL’in yalnızca yetişmiş mühendis, dizayncı ve üretim işçisi istihdam etmediğini vurgulayan Prof. Dr. Günsel, “Yakın Doğu Üniversitesi’nin imkan ve birikimlerinden de yararlanarak otomotiv kesiminin muhtaçlık duyduğu yetişmiş eleman gereksinimini karşılamak üzere gençleri yetiştirmeye de devam ediyoruz” tabirini kullandı. Bugün 300’e ulaşan grubun, seri üretimle bir arada bine ulaşacağını hatırlatan Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Geleceği şekillendirecek bu özel projede bizimle tıpkı yolda yürüyecek yetenekleri ortamıza katılmaya davet ediyorum” dedi.