Yaptıkları İmla Yanılgılarıyla Demet Akalın’ı Aratmayan Cağnım Ünlülerimizden Gözlerimizi Kanatan Paylaşımlar

Abide

Aktif Üye
Demet Akalın’ın ismi çıkmış arkadaşlar, hakikaten… En az onun kadar göz kanatan imla yanlışları yapan birfazlaca ünlü ismimiz var!

Bugün kendilerinin yanlışlı yazımlarını biraz inceleyeceğiz müsaadenizle…

Her mecrada pek faal olan Demet Akalın’ın imla kusurlarını uzun uzun konuşmayacağız bugün, aslına bakarsanız hepiniz biliyorsunuz.

Kendisinin yazdıklarını tek okuyuşta anlamak mümkün değil, hatta o denli ki kendisinin söylemiş olduklerini çeviri etmek için bir hesap bile açılmıştı…

Gelgelelim kendisinin ismi çıkmış, kendisini aratmayacak ne ünlülerimiz var…

örneğin Sabancıların biricik gelini, Hacı Sabancı’nın eşi Zeynep Nazlı Sabancı…

Koç Lisesi mezunu olan Nazlı Sabancı, Londra’daki University Of Westminster’da eğitim almıştı.

Bu da Nazlı Hanım’ın “pantalon” linki arkadaşlar…

Acaba ‘pantolon’ olabilir mi o Nazlı Hanım?

Türkiye’nin en epeyce konuşulan influencer’larından biri olan Ezgi Fındık, Türkçe’yi en az Demet Akalın kadar katleden bir isim ne yazık ki…

Bağlaçlarla ilgili önemli külfetleri var…

Bağlaçları yanlış yazmasını geçtim, “biryerlere gitme isteyi” nedir yahu? İsteyi…

Kendisi hatırlarsanız sık sık yurt dışına seyahat ediyor ve Almanya doğumlu.

Danla Bilic’in yıldızı da bağlaç olan “de-da” ile bir türlü barışmadı arkadaşlar, pek barışacağa da benzemiyor…

Sadece Danla Bilic değil, Seren Serengil’in bağlaçlarla olan imtihanı da görülmeye kıymet sahiden…

‘Birfazlaca’lar, ‘bugün’ler, de’ler da’lar hangisine bakacağımı şaşırdım…

Demet Akalın’ın tacını kaptıracağını düşünmediniz herbiçimde! Taptaze bir paylaşım da kendisinden…

Bağlacı birleşik yazmayı haydi bir nebze anladım da iki farklı kelimeyi nasıl birleşik yazabiliyorsunuz Demet Hanım, anlayamıyorum…

Alişan’ın eski lakin bir o kadar da efsane bu yazım yanlışını es geçemezdim… Evet evet, “Buda” efsanesi!

twitter.com

İbrahim Tatlıses Twitter’ı pek faal kullanıyor biliyorsunuz. Kendisinin “üreyi yufkaymış”, öğrenmiş olduk…

twitter.com

Selin Ciğerci de konuştuğu üzere yazan ünlülerden… Kendisinin spora “ihtiyaçı” olmadığını hepimiz biliyoruz!

Alişan’ın Buda’sı üzere Selin Hanım’ın da “Bunada”sı meşhur olacak üzere…