Anja Rützel'in yazısı: Kalbinin derinliklerinden bıçaklandı

Aslıhan2312

Co-Admin
Rützel Hanım bu hafta hangi ünlüden bir şeyler öğrendiniz?

Cathy Hummels'ın yazısı. Mücevher markası için hazırladığı bir Instagram Habersunda kendisini o kadar inandırıcı bir şekilde kurban olarak sundu ki, herhangi bir kabare anında onu elinden bir öpücükle zulüm gören bir masumiyet olarak anacaktı. Ayrıca, almadığım bir köpek kakası yüzünden yanlışlıkla mahkemeye çıkarılma ihtimalime karşı ondan birkaç şey öğrenebildim. Daha sonra gelişigüzel bir şekilde Hummel'in poz repertuarına başvuruyordum: bazen ellerimi dua ederken sımsıkı birbirine bastırıyordum, bazen onları acı verici bir şekilde kalbimin üzerine koyuyordum, sonra da üzgün bir şekilde kendisi de acı çeken dükkândaki iş arkadaşımın yanına yerleşiyordum. Videoda yine Hummels'in “diğer Avrupa ülkelerinde” tasarlayıp ürettiği mücevherleri kendi mağazalarında satmadığı, markanın sorulara yanıt verdiği, bunun yerine koleksiyonun büyük bir kısmını Asya'dan satın aldığı iddiaları yer alıyordu. Hummels, bu suçlamaların “kalbe çok derinden saplandığını” söylüyor ve o sadece insanlara “ışıltılı bir cennet” vermek istiyordu; Genel olarak, insanlar önce kibarca sorabilirdi; bu komik çünkü tam olarak bunu yaparsanız Instagram'daki etiket sizi memnuniyetle engelleyecektir. Hummels bir dereceye kadar “kalbinin kırıldığından” yakınıyor ve bu cümleyi olası bir heapgate için kesinlikle hatırlıyorum.

62 yaşındaki Jon Bon Jovi, bir Amerikan televizyon programında biraz garip bir şekilde hayatında 100 kadına sahip olmadığını söylemediğini bildirdi. Etkilendin mi?

Sadece karısı Dorothea Hurley'nin soğukkanlılığı sayesinde – Vay be! – Görünüşe göre gerçekten çılgın bir rockçı 35 yıldır evli. Bu tür rakamsal ifadeleri duyduğumda hep kendime bu kişilerin cinsel ilişkilerini komodinin üzerindeki küçük bir defterle mi yoksa hızlı bir Excel tablosuyla mı yürüttüklerini soruyorum. Veya bir ay boyunca üçüncü taraf GV frekanslarını takip edip, ardından istatistiksel olarak cömertçe tahminlerde bulunup bulunmadıklarını. Her üç seçeneği de oldukça bürokratik ve orta derecede çılgın buluyorum.

Beyoncé, artık şarkıcıyı 40 yeni kişilikten biri olarak listeleyen Fransızca Larousse sözlüğünde de bulunabiliyor. Bu seni Jon Bon'un cinsel ilişki listesinden daha mı fazla etkiliyor?

Kesinlikle, tek başına, çünkü o kadar antika ki. Her yıl, uzmanlardan oluşan bir jüri, Fransızca konuşulan dünyada o kadar yaygın hale gelen ve sözlüğe dahil edilmesi gereken 150 kelime ve kişiden oluşan bir liste hazırlıyor. Benim kişisel sıralamamda bu 150 kişiden biri olmak neredeyse yeni keşfedilen bir semendere sizin adınızı vermekle eşdeğerdir.

Animasyon dünyası geçen hafta veda etmek zorunda kaldı: Moe's Tavern'in düzenli içki içenlerinden biri olan Larry, “Simpsons” bölümünde bayıldı ve başlangıçta fark edilmeden öldü.

Larry Dalrymple için pek çok güzel ölüm ilanı okudum ve bunların hepsini şüphesiz hak etmişti. Ama burada onu hayatı boyunca olduğu gibi büyük, küçük destekleyici bir figür olarak onurlandırmak istiyorum ve bu nedenle içtenlikle dokunaklı ama kısa bir söz: Kendine iyi bak, Larry.

Anja Rützel

Berlin'de de aynı şey olacak mı?

Bu bakış açısına bağlı. “Berlin'in imajı mahvoldu: 1 Mayıs Stuttgart'takinden daha sessiz!” diye yazdı ve eski bir Stuttgart vatandaşı olarak bu eleştiri beni şaşırtıcı derecede derinden etkiledi. Bu zorlu Svabya yıllarında ne kadar sık Stuttgart-Heslach'ı el yordamıyla dolaştım, kulağımda sessizce “Param olur olmaz / Yapabildiğim anda / Stuttgart'tan ayrılıp Marzahn'a gideceğim” dizelerini taşıyan güzel DAF şarkısıyla. dudaklar. Mümkün olduğunca barış ve huzurdan yanayım. Peki Stuttgart'ın arkasında mı kalacaksınız? Bunun için 50 kutu kitap ve 5 adet içi doldurulmuş tilkiyi hareket eden bir kamyona sürüklemedim.

Sorular: Christian Seidl

Anja Rützel serbest çalışan bir yazardır ve öncelikle televizyon ve hayvanlar hakkında yazmaktadır. Hafta sonu Berliner Zeitung için ünlülerin tuhaf dünyasını gözlemliyor.