Aracına 100 bin lira masraf etti! Gelen teklifleri geri çeviriyor

Abide

Aktif Üye
Elazığ’da klasik araba tutkusu bulunan Mustafa Sancar, 10 yıl evvel Gaziantep’te çürümeye terk edilmiş 1977 model klasik cipi görür görmez satın aldı.

Antika sevdasının artmasıyla bu sefer de tıpkı model otomobilin 1979 modelini Antalya’da bulunca onu da alan Sancar, iki araca toplam 100 bin lira masraf yaptı.

Araçlar, çağdaş bir imaja kavuşmasının akabinde cadde ve sokaklarda vatandaşların ilgi odağı haline geldi. Şimdilerde iş yerinin garajında gözünden bile sakladığı cipleri her gün silen antika tutkunu Mustafa Sancar, “Satmamı isteyenler oluyor, şuan için satmayı düşünmüyorum gerçi hiç bir vakit da düşünmedim. Allah sattırmasın” sözlerini kullandı.

“Antika sevdam küçüklükten geliyor”

Araçlara olan sevdasının her erkek çocuğu üzere küçüklükten geldiğini belirten Sancar, “daha sonrasında antikaya olan sevdamız gitgide arttı. her insanın konutunda antika otomobillerin bibloları vardı bizimde çocukluğumuzda ve bekarlığımızda o biblolardan vardı. Bu sevda arttıkça biz de işi gerçeklerine dönüştürdük. Allah nasip etti evvel siyahını aldık siyahını aldığımızda Gaziantep kentinde atıl durumdaydı. Aldıktan daha sonra tam bakımını yaptık.

Mavinin durumu siyaha nazaran biraz daha yeterliydi ancak ona da bir daha de bakımlarını yaptık. Araç daha evvel Off-Road olarak yükseltilmişti onun haricinde esasen iki aracımızda da çamur lastiklerimiz mevcut.

Bu bir sevdadır. Sokakta gezerken pek epey kişi fotoğraf çektirmek istiyor. Satmamı isteyenler oluyor şuan için satmayı düşünmüyorum gerçi hiç bir vakit da düşünmedim. Allah sattırmasın. her insanın bir zevki var, benim alanımda antika araçlar diyebilirim” dedi.

“Araçların manevi bedeli önemli”

Araçların maddi kıymetinden epeyce manevi bedelinin daha değerli olduğunu kaydeden Sancar, “10 sene evvel siyah olanı aldık 50 bin lira masraf ettik 7 yıl evvel de mavi olanını aldık ona da sıradan masraf ettim. Şuan piyasa pahaları 150 bin lira ile 300 bin lira içinde değişiyor.

Bizim için maddi bedeli değil manevi bedeli kıymetli o yüzden satmak üzere bir kederimiz yok. hiç bir vakit da olmaz inşallah. Burası mağazamızın alt katı müşterilerimiz buraya fırsat mamüllerine bakmak için geliyorlar.

Müşterilerden inenler olunca bir şaşkınlık içerisinde gelip soruyorlar araçları buraya nasıl indirdiniz diye aslına bakarsanız inen müşterilerimiz fotoğraf çektirmek istiyorlar onları da kırmıyoruz.

Daha evvel araçlarımı özel bir otoparkta barındırıyordum. Orada da toz oluyordu toza dahi tahammülümüz yok bizim ondan dolayı buraya getirdik ve burada koruma ediyoruz. Yazın her ikisi de kullanılıyor. Kışın ise mavi olanı kullanıyorum. Araçlarımıza sinek konsun istemiyorum. Daima bakımlarını ve temizliklerini itinayla yapıyorum” diye konuştu.