Armağan Çağlayan, Billur Kalkavan ve Kanserden Bahsederken Gözyaşlarını Tutamadı: “Acı Çekmek İstemiyorum!”

Abide

Aktif Üye
Televizyon dünyasının yıllardır en sevilen isimlerinden olan Armağan Çağlayan geçtiğimiz hafta akciğer kanseri olduğunu açıklamıştı. Tıpkı hastalıkla savaşırken hayatını kaybeden oyuncu Billur Kalkavan’ın hayat arkadaşı Buğra Bahadırlı, Çağlayan’ın programına konuk oldu. Armağan Çağlayan hastalıkla ilgili pek samimi açıklamalar yaparken Bahadırlı ona takviye bildirisi verdi.
👇

Türk televizyonlarının yıllardır en sevilen isimlerinden birisi olan Armağan Çağlayan’ı hepimiz yakından biliyor, tanıyor ve seviyoruz…

TV ekranlarının akabinde bir süre evvel YouTube mecrasına geçerek ‘Gör Beni’ isimli programın sunuculuğunu yapan Çağlayan başarıyı internette de yakaladı bildiğiniz üzere.

Ancak Çağlayan geçtiğimiz hafta toplumsal medyada “Bugün sizlerle şahsi bir şey paylaşmak istiyorum” diyerek sevdiklerine ve takipçilerine akciğer kanseri olduğunun haberini verdi…

Çağlayan bu haberle sevdiklerini oldukça üzdü ve geçtiğimiz hafta boyunca kendisini destekleyen binlerce uygun dilek iletileri yağdı.

Çağlayan’ın verdiği haberin akabinde birfazlaca kişi, geçtiğimiz aylarda akciğer kanseriyle verdiği savaşı kaybeden Billur Kalkavan’ı andı.

Kalkavan’ın hayat arkadaşı Buğra Bahadırlı da Çağlayan’ın programına konuk oldu ve ikili çok duygusal anlar yaşadı.

Buğra Bahadırlı, Billur Kalkavan ile yaşadıkları sürecin zorluğundan bahsederken röportaj boyunca aşkın ve sevginin birfazlaca zorluğu aştığının bilhassa altını çizdi.

Buğra Bey’in anılarını gözyaşları ortasında dinleyen Çağlayan ise “Billur Hanım’ın vefat ettiği gün benim ciğerimde bir kitle bulundu. Vefat haberini okuduğumda, güya bende o gün bir şey bulunmamış üzere hissettim.”

Gözyaşlarına hakim olamadığı için konuşmakta kuvvetlik çeken Çağlayan “Ben de Billur Hanım üzere check-up’a gittim, orada çıktı. Artık yalnızca tek bir şeyden korkuyorum; acı çekmek istemiyorum.” diyerek samimi hislerini lisana getirdi.

‘Acı çekmek istemiyorum. Tahminen Billur da o denli düşündü. Lakin tam olarak ne o denli diyorlar, ne de bu biçimde diyorlar…’

Çağlayan’a takviye olan Bahadırlı; biyopsi yapıldığında kitlenin çeşidinin ortaya çıktığını, sonuçların ameliyatla halledilebilecek tipten de olabileceğinin altını çizdi.

‘Biz bunu yaşarken dört arkadaşımın babası da akciğer kanseri ve bir biçimde çözüp atlattırlar. Duygulanmanız fazlaca hoş, asıl sorunun, duygusal tıkanıklığı, nereden yaşadığınızı bulup, onu almakla alakalı bir sorun var ise ömrünüzde, onu çözmeye odaklanmak bir daha… Billur’un da yapmak istediği ‘Bu bana bir öğreti için geldi. Ben dersimi alıyorum ve hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum’ motivasyonu vardı ve bunu anlatmak istiyordu. Yeni versiyonunuzda, yeni Armağan Çağlayan versiyonunuzda, hayatta tahminen daha âlâ şeyler yaparak, daha epey bireye ışık olarak, yeni versiyonunuzla yol alacağınızı düşünüyorum. Bu fazlaca hoş bir ihtar. Ben de mevte yakın deneyim yaşayınca keşfettim.’

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;