Ateşli Danslar Tesadüf Değilmiş! Altın Kelebek’te Ödül Alan Zeynep Bastık, Anadolu Ateşi’nde Dansçılık Yapmış

Abide

Aktif Üye
Son devirlerde ismini sıkça duyduğumuz ünlü müzikçi Zeynep Bastık, yaptığı coverlarla gündemden düşmüyor. Başarılı müzikçi, müzik dünyasındaki yeteneğini kazandığı ödüllerle de ispatlıyor. Pekala Zeynep Bastık’ın tek hüneri hoş bir ses mi? Hiç sanmıyoruz! Meğerse kendisi daha evvel Anadolu Ateşi’nde dansçılık da yapmış! Gelin, sevilen müzikçinin mesleğini, aşk ömrünü ve hakkında bilinmeyenleri daha yakından ele alalım. İşte Zeynep Bastık’a dair az bilinenler…

Zeynep Bastık bir devir Anadolu Ateşi’nde dansçılık yaptı.

8 Temmuz 1993 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelen Zeynep Bastık, 2010 yılında Jackpot cover kümesi yardımıyla profesyonel müzik dünyasının kapılarını araladı. 2 yıl boyunca bu kümeyle çalışan Bastık, bir süre daha sonra Anadolu Ateşi’nde dansçılık yaptı.

Gösterdiği süper sahne performansları tesadüf değilmiş!

Güzel sanatçı, lisanlara dolanan hit müziklerin yanı sıra dans gösterilerinden oluşan sahne performanslarıyla da dikkat çekiyor. Kliplerde ve konserlerde gösterdiği performansa baktığımızda Anadolu Ateşi’nde dansçılık yaptığına da pek şaşırmamak gerekiyor!

Murat Dalkılıç’ın dayanağı ile birinci teklisini çıkardı.

Anadolu Ateşi macerasından daha sonra Murat Dalkılıç’ın Gereksiz Savaş müziğinde vokalistlik yapan Zeynep Bastık, üç yıl boyunca ünlü müzikçiyle birlikte çalıştı. 2014 yılında Murat Dalkılıç’ın dayanağı ile birinci single çalışması Fırça’yı yayımladı. Murat Dalkılıç’ın vokalistliğini bıraktıktan daha sonra müzik hayatına solo olarak devam etti. Zeynep Bastık, YouTube kanalında paylaştığı epey sayıda cover ile isminden kelam ettirmeyi başardı. Bilhassa Ezhel’in Felaket müziğine yaptığı cover, büyük bir kitlenin beğenisini kazandı.

2022 Altın Kelebek Ödülleri’nde “En Düzgün Şarkıcı” seçildi.

Sevilen müzikleri ile Zeynep Bastık hayli sayıda mükafata layık görüldü. Son olarak Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En Yeterli Müzikçi Ödülü’nü aldı. Üç kez ‘En Uygun Çıkış Yapan Bayan Şarkıcı’ seçildi. Bunun yanı sıra ‘En Güzel Bayan Pop Müzik Sanatçısı’, ‘En Uygun Bayan Müzisyen’, ‘En Uygun Çıkış Yapan Sanatçı’, ‘En Beğenilen Bayan Şarkıcı’, ‘En Âlâ Bayan Pop Müzik Sanatçısı’ üzere bir fazlaca mükafatın de sahibi oldu.

Menajeri Tolga Akış ile aşka yelken açmıştı ancak aşkları uzun sürmedi.

Zeynep Bastık aşk hayatıyla da sık sık gündeme geldi. Menajeri Tolga Akış ile aşka yelken açan Zeynep Bastık, bağlantısını evlilik ile taçlandırmıştı. Çift, 11 aylık evliliğini noktalama sonucu aldı. Evliliği kıvıramadıklarını belirten çift, dostça ayrıldıklarını belirtti. Zeynep Bastık eski eşi hakkında ‘Tolga benim için eşten ötesiydi. Bu yüzden evliliğimiz biterken dramatik bir olay yaşanmadı. Zira biliyorduk ki sonsuz sevgimiz vardı. 4 yıl boyunca birbirimize sonsuz güvendik, hâlâ da güveniyoruz. Birbirimizin hayatından çıkmadık. Sırf form değiştirdik. Birbirimizi fazlaca seviyoruz.’ kelamlarını söylemişti.

İyi yerlere geleceğini biliyormuş.

‘Patlayacağımı düşünmedim. Meskende arkadaşlarım ile sevdiğim müzikleri seslendirdim. Savlı değildim fakat işime özendim. Düzgün bir ses sistemi vardı. Yanlışsız müzik seçimi yaptım ve müzikler epeyce sevildi.’ diyen Zeynep Bastık, bu kadar süratli meşhur olacağını hiç düşünmemiş.

Coverladığı müziklerin sahipleri kendisine daima takviye olmuş.

Coverların kraliçesi diye andığımız Zeynep Bastık, Ezhel üzere ünlü isimlerin kendisine daima dayanak olduğunu söylüyor. Müziklerinin coverını yaptığı hiç bir müzikçiden şimdiye dek olumsuz bir geri dönüş almadığını da vurguluyor.

Müzik, genlerinde varmış!

Sevilen müzikçinin anneannesi Türk halk müziği sanatkarı, dedesi ise eski bağlama üstadıymış. Müziğin genlerinde olduğunu belirten Zeynep Bastık, Jackpot grubundayken Murat Dalkılıç’ın grubundan birisinin kendisi ile temas kurmasıyla keşfedilmiş. ‘Murat Dalkılıç için vokalist aranıyordu. Pop müziğine aşina olmadığım için hayli şaşırdım.’ diyen Zeynep Bastık 18 yaşındayken vokalistlik yapmaya başlamış.

“Ayakkabı giyersem samimiyeti öldürürüm.”

Ayaklarından nefret ettiğini söyleyen ünlü müzikçi, ayaklarını uzunluğuna nazaran hayli büyük buluyormuş. Hatta Bastık, ayakları hakkında şunları söylüyor: ‘Boyum 1.63 ayağım ise 38 numara. Boyuma kıyasla fazlaca büyük. Çıplak ayak müzik söylerken daima ‘Ne vakit çorap giyeceksin?’ diye soruyorlardı. Artık ayaklarımı seviyorlar. Ayakkabı giyersem samimiyeti öldürecekmişim üzere hissediyorum.’

“Keşke benim müziğim olsaydı.” dediği şarkıyı deklare etti.

Yaptığı coverların hepsini severek seslendirdiğini belirten Zeynep Bastık; coverını yaptığı, Tarkan’a ilişkin Gitti Gideli müziğinin kendisine ilişkin olmasını istermiş. Ama Tarkan tarafınca hiç söylenmemiş bir Gitti Gideli düşünmek bile bize acı veriyor!

Dansçılık ve oyunculuk hayatının B planıymış.

Adı Memnunluk, Yasak Elma, Sil Baştan ve Umuda Kelepçe Vurulmaz imallerinde yer alan Zeynep Bastık, ekranların da sevilen yüzü hâline geldi. adidas ve Elidor’un reklam yüzü olan müzikçi, Zeynep Bastık ve Konukları programında sunuculuk yaptı. Bastık, her ne kadar dans etmekten ve oyunculuk denemelerinden büyük bir keyif aldığını belirtse de önceliğinin her vakit müzik olduğunu söylüyor.

Çıplak ayakla yol almaya devam edecekmiş.

Hakkında yapılan ‘Kocaman bir balon.’ kelamlarına karşılık veren Zeynep Bastık, ‘Balon değilim, sönmeyeceğim demeyeceğim. Benimle bu yolda yürümek isteyen yürür. İsteyen dinler, istemeyen dinlemez. İnsanların gözüne zorla girmiyorum. Reklam yapmıyorum. Sevenlerim her daim yanımda olsun. Ben çıplak ayakla başladığım bu yolda birebir biçimde ilerleyeceğim.’ dedi. Pekala, siz genç müzikçi hakkında ne düşünüyorsunuz? Dans geçmişini daha evvel duymuş muydunuz?