Berlinli komedyen Felix Lobrecht yılbaşı tartışmasına şaşırdı

Aslıhan2312

Co-Admin
Ev
panorama
Berlinli komedyen Felix Lobrecht yılbaşı tartışmasına şaşırdı

Komedyen Felix Lobrecht, Berlin’deki Gropiusstadt’ta büyüdü. Yılbaşı gecesi kurtarma ekiplerine yapılan saldırılarla ilgili tartışmayı dünya dışı olarak tanımlıyor.

Komedyen Felix Lobrecht, Berlin’deki Gropiusstadt’ta büyüdü.dpa

Berlinli komedyen Felix Lobrecht (34), yılbaşı gecesi kurtarma ekiplerine yönelik saldırıları kınadı, ancak aynı zamanda tartışmanın gidişatına da şaşırdı.

Saldırıları “açıkça boktan” olarak nitelendirdi. Alman Basın Ajansı’ndan Lobrecht, “Bu konuda hiç konuşmanıza gerek yok” dedi. “Tartışmalar bana biraz dünya dışı geliyor.” Bu yıl ilk kez tırmanışa geçmiş gibi değil. Ama Neukölln’de çocukluğundan beri yılbaşı böyle geçer.

Kızıl Belediye Binası’ndaki ziyaretçi defteri

Lobrecht, Neukölln’den veya Almanya’daki benzer bölgelerden birçok kişinin bunu bileceğini söyledi. “Gemischtes Hack” podcast’ini yönetiyor ve Berlin’in Gropiusstadt şehrinde büyüdü. Bunu “Sonne und Beton” adlı romanında da yazdı. Hikaye artık çekildi ve 2 Mart’ta sinemalarda olacak.

Film, her türlü soruna bulaşan, sosyal adalet ve şiddetle uğraşan dört çocuğu konu alıyor. Film, hafta sonu Berlin Film Festivali’nde ilk kez seyirciyle buluştu. Lobrecht ve film ekibinin bugün Rotes Rathaus’ta konuk defterini imzalaması gerekiyor.

Lobrecht sık sık daha fazla fırsat eşitliği çağrısında bulunur. Ama kendisi siyasete girmek istemiyor. Berlinale’nin oturum aralarında Lobrecht, “Siyasete girmekten daha kötü bir şey düşünemiyorum” dedi. Bir sanatçı olmanın iyi yanı, bir çözüm önermek zorunda kalmadan şeyler – ya da filmler, kitaplar ve şarkılar – hakkında mızmızlanıp şakalaşabilmenizdir. “İşte kendimi burada görüyorum.” Çünkü onun için siyasetin perdede pek çok şeyi olduğu çok açık.