Burada hırsızlık yapmamız istendi

Aslıhan2312

Co-Admin
Aile ziyaretimiz vardı ve akşam yemeğine çıktık. Hintli. Restoran, tanıdık sıfır-sekiz-onbeş yemeklerini aynı sosta servis etmeyeceğine söz verdi ve öyle de oldu. Adının ne olduğu ve nerede bulunduğu burada açıklanamaz. Sebebini yakında öğreneceksiniz sevgili okuyucular.

Bize hizmet eden genç adam İngilizceyi Almancadan daha iyi konuşuyordu ve onunla biraz sohbet ettik. Bana Pencap eyaletinden geldiğini ve kaç tane Hint dili konuştuğunu anlattı: Pencapça'nın yanı sıra Hintçe, Urduca ve adını hatırlayamadığım yerel bir lehçe de vardı. Hindistan'da 22 resmi dil bulunduğunu ancak ulusal dilin bulunmadığını söyledi. Yemek masasında bölgesel çalışmalar.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Aceleyle başka bir masaya geçerken Hintli politikacıların seçmenlere hitap ederken hangi dili kullandıklarını merak ettik. Modi'nin Hintçe konusunda çok çabaladığını çok geçmeden öğrendik. Milliyetçi nedenlerden dolayı.

Daha sonra garson, Leipzig'den bir arkadaşı aracılığıyla Almanya'ya geldiğini, kendisinin de özel bir üniversitede turizm okuduğunu söyledi; Buradaki ücretler ABD'dekinden çok daha ucuz.

Garsonumuz arzu ettiğimiz nesneyi sütlü çayla birlikte getirdi

Yemeğin sonunda bir tatlı sipariş ettik: Un, irmik ve süt tozundan yapılan, yağda kızartılan toplardan oluşan, gül suyu ve kakule ile tatlandırılan ve sütlü çay ile yapılan Gulab Jamun. Çay çift duvarlı metal bardaklarda geldi ve hemen hoşuma gitti. Dudaklarda çok rahatlardı. Yeni arkadaşımıza bu bardakları nereden alabileceğimizi sordum. “Yalnızca Hindistan'da,” dedi pişmanlıkla.

Hayal kırıklığım gözle görülür bir şekilde hissedilmiş olmalı, çünkü parayı öderken gizlice arkasını döndü ve bardakları hemen kaldırmamızı söyledi. Nezaketten dolayı çalma isteği; şimdiye kadar başıma böyle bir şey gelmedi. Birbirimize baktık ama sonra suç işleme iznini reddettik.

Daha sonra internetten bardakları aradım. Aslında: yapacak bir şey yok. Küreselleşmenin henüz her nesneyi kendi girdabına sürüklememiş olmasının aslında güzel bir şey olduğu düşüncesiyle kendimi teselli ettim.