Çevreci Girişimcilik nedir ?

mudhaber

Global Mod
Global Mod
Cevreci Girisimcilik Nedir?

Cevreci Girisimcilik, kurumsal surdurulebilirlik ve cevresel etik kavramlarnn isletme sektorune uygulanmasdr. Cevreci girisimciler, basarl isletmelerin surdurulebilir ve cevresel olarak etik bir sekilde calsmalarn destekleyen cevresel etik ilkeler ve surdurulebilirlik kavramlarnn uygulanmasn hedeflerler. Cevreci girisimciler, cevresel etik ve surdurulebilirlik ilkelerinin uretim, tuketim ve cevresel etkinliklerinin olculmesi, izlenmesi ve izlenmesi gereken duzenlemelerin uygulanmasn destekler.

Cevreci Girisimcilik ve Isletme Surdurulebilirligi

Cevreci girisimciler, cevreye duyarl uretim, tuketim ve cevresel etkinliklerin gerceklestirilmesi icin isletmelerin surdurulebilirliklerinin saglanmasn hedefler. Isletmelerin surdurulebilirligi, cevreye duyarl uretim, tuketim ve cevresel etkinliklerin gerceklestirilmesi icin isletmelerin surdurulebilir sekilde calsmasn saglamak icin cevresel etik ve surdurulebilirlik ilkelerinin uygulanmasn gerektirir. Cevresel etik ve surdurulebilirlik ilkeleri, isletmelerin uretim, tuketim ve cevresel etkinliklerinin surdurulebilir bir sekilde gerceklestirilmesini saglamak icin ortaya konulan kurallardr. Bu ilkeler, isletmelerin cevresel etik ve surdurulebilirligi gozeterek aktivitelerini surdurmelerini gerektirir.

Cevreci Girisimcilik ve Cevresel Surdurulebilirlik

Cevresel surdurulebilirlik, isletmelerin cevresel etik ve surdurulebilirlik ilkelerine uygun cevresel etkinliklerin gerceklestirilmesini saglamak icin ortaya konulan bir yaklasmdr. Isletmelerin cevresel surdurulebilirlik hedeflerini gerceklestirmesi icin cevresel etik ve surdurulebilirlik ilkelerini dogru bir sekilde uygulamalar gerekir. Cevresel surdurulebilirlik, tum cevresel etkinliklerin uretim, tuketim ve cevresel etkinliklerinin etik ve surdurulebilir sekilde gerceklestirilmesi anlamna gelir. Cevresel surdurulebilirlik, cevresel etik ve surdurulebilirlik kurallarnn uygulanmasn gerektirir.