Eski bir Prusyalı olarak Budist mantralarını söyleyebilir miyim?

Aslıhan2312

Co-Admin
Hintli damadımın ailesinde bir ölüm yaşandı. Ebeveynler bizi bir YouTube kanalı aracılığıyla uzaktan, tüm evreni kapsayan bir mantra olan “Nam-Myoho-Renge-Kyo” sloganını söyleyerek onlara ve diğerlerine katılmaya davet etti. Budist ilahileri doğum ve ölümün sonsuz döngüsüyle ilgilidir. Yaşamın tezahür ettiği aşama ile gizli durumu arasındaki sürekli değişimle ilgilidir.

Ben Budist değilim. Ben ateist bir Prusyalıyım. Ama başkalarıyla şarkı söylemenin yardımcı olabileceğini hissettim. Ortak bir ses yaratılır ve meditasyon durumuna girersiniz.

Ama durun, bu kültürel tahsis değil mi? Son yıllarda beyaz bir Avrupalının rasta takmaması, Pocahontas gibi giyinmemesi, yerli sanatı taklit etmemesi ve çok daha fazlasını yapmaması gerektiğini ne kadar sıklıkla duyduk. O halde aniden oturup mantraları söylemek başka ne olabilir ki?

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Zaten “köri” bir İngiliz icadıdır

Ama aynı zamanda tersi de işliyor: Hintli damadımın annesi Berlin'deyken, bol miktarda soytarılığın olduğu eski bir Prusya alayıyla ve korumalarıyla birlikte Köpenick'li kaptanla karşılaştık. Kesinlikle çok heyecanlanmıştı. Bir organ öğütücü ona org çalma fırsatını sundu. Bunu zekice, mükemmel bir şekilde yaptı. Ve bundan çok daha fazlasına sahip olmayı çok isterdi.

Geçenlerde, köşedeki Hintli adamımızı, Tamil'i ziyaret ettiğimizde, yabancı yemek kültürlerini benimseme konusunda özellikle ciddi olan orta yaşlı bir yerel kadın vardı. Pirinci eliyle yedi, ara sıra masala sosuna batırdı, bıçak ve çatalla yemek yiyen diğer konuklara eleştirel bir gözle baktı ve odadaki herkesin duyabileceği şekilde ortağına şunları söyledi: “Burada hepsi yanlış yapıyor. ” Çünkü “Kızılderililerin” hepsi tamamen farklı yemek yiyor. Bu durumda bunun anlamı: elle.

“Kızılderililerin” başlı başına bir evren olduğunu bilmelisiniz. Kıtanın her bölgesinin kendine has mutfağı vardır; Zaten “köri” bir İngiliz icadıdır. Örneğin, “tipik” Hint yemeği “tavuk tikka masala”yı yemeyi seven herkes, aslında Büyük Britanya'da savaştan sonra yaratılan bir yaratımı çiğniyor. O zamana kadar Hindistan'da hiç kimse baharatlı masala sosunu bilmiyordu. Aptal kadın bıçak ve çatalla rahatlıkla yemek yiyebilirdi.

Hintli şeflerin ülkede 4 yıl kalmalarına izin veriliyor

Bir keresinde Hint restoranının patronuna şeflerinin nereden geldiğini sormuştum. Hindistan'ın farklı bölgelerinden gelen ve dört yıl boyunca Almanya'da kalmalarına izin verilen özel şeflerin bulunduğunu söyledi. Daha sonra tekrar geri dönmek zorunda kalacaklardı. Bununla ilgili birçok gereksinim ve çok sayıda evrak işi var. Restoran ayrıca şeflere bir daire sağlıyor ve her şeyi organize ediyor. Restoran müdürü, birinin burada kendini rahat hissedip hissetmediğini ve işinden keyif alıp almadığını yemeklerden hemen anlayabilirsiniz, dedi. Ve bu doğru.

Bir mutfak kültürü alışverişi yapsanız ne olur? Hindistan'a şef olarak gidip çocukluğumdan beri bildiğim yöresel yemeklerin bulunduğu bir dükkan açsaydım ne olurdu: “Hunter-Schnitzel”, “Ice Leg”, “Tight Max” ( Strammer Max), “Curry-Wörst” ”, “Ölü Büyükanne”. En geç ikincisinde, yani ölen büyükannede, uçuş davranışında bile olmasa da kesinlikle çok fazla tuhaflık olacaktır. Kültür alışverişinde de durum böyledir. Onun da tuzakları var.