Fatma Girik’in vefatı sevenlerini yasa boğdu! Siyasilerden peş peşe iletiler

Saliha

Yeni Üye
Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti. Covid 19’a bağlı zatürre tedavisi goren Girik’in oldukcalu organ yetmezliği kararı ömrünü kaybettiği belirtildi. Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik’in vefatı sevenlerini yasa boğdu. Siyasilerden arka arda açıklamalar geldi.

İşte o iletiler:

TBMM Lideri Mustafa Şentop:
Sinemamızın unutulmaz sinemalarının büyük oyuncusu Fatma Girik’e Allah’tan rahmet diliyorum. Sinemamızın, sevenlerinin ve ailesinin başı sağ olsun.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Sinemamızın usta oyuncusu #FatmaGirik hanımefendiye Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Geride bıraktığı hoş yapıtlarıyla anılmaya devam edecek. Hepimizin başı sağ olsun.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Yeşilçam’ın usta isimlerinden Fatma Girik’e Allah’tan rahmet ailesi, sevenleri ve sanat topluluğumuza başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Türk sinemasının değerli isimlerinden Fatma Girik’in vefatını hüzünle öğrendim. Ülkemiz sinemasının bir devrine damga vuran sanatçımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum. Halkımızın ve Türk sinemasının başı sağ olsun.

Bağlantı Lideri Fahrettin Altun: Sinemanın unutulmaz isimlerinden Fatma Girik’in vefat haberini üzülerek öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Sinemamızın pahalı sanatkarlarından #FatmaGirik’i kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Asla unutmayacak bir sanat mirası bıraktı. Fatma Girik’e Allah’tan rahmet diliyoruz. her insanın başı sağolsun.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: hayatını kaybeden Türk sinemasının bedelli sanatkarı #FatmaGirik’e Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat topluluğumuza başsağlığı diliyorum.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Sanat ve siyaset dünyamızın usta ismi Fatma Girik’in vefatından dolayı büyük hüzün duydum. Topluma ayna tutan yapıtlarıyla ve siyasetteki duruşuyla gönüllerde taht kuran Şişli eski belediye liderimiz #FatmaGirik’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun!

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener: Hayat verdiği karakterler ile Türk sinemasında unutulmaz izler bırakan bedelli sanatkarımız #FatmaGirik’i kaybettiğimizi hüzünle öğrendim. Merhumeye Ulu Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.
Yeri cennet olsun…

Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan: Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden, hem oyunculuğuyla tıpkı vakitte hamasetiyle gönüllerde yer alan Fatma Girik’in ortamızdan ayrıldığını kederle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Başta ailesi olmak üzere, ülkemizin başı sağ olsun.