Haber – Basın – Avrupa Dayanışma: 1.022 ağır yaralı ve ağır hasta Ukraynalı Almanya'da tıbbi tedavi gördü

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
12 Mart 2024

İçişleri Bakanı Faeser, Sağlık Bakanı Lauterbach, AB Komiseri Lenarčič, Ukrayna Büyükelçisi Makeiev ve BBK Başkanı Tiesler'in katılımıyla Köln/Bonn Havalimanı'nda etkinlik

Kaynak:
Haber

Mart 2022'den bu yana, Rusya'nın uluslararası hukuku ihlal eden saldırganlık savaşı göz önüne alındığında, ciddi şekilde yaralanan ve ciddi şekilde hasta olan Ukraynalılar Almanya'ya ve diğer ülkelere tahliye edildi. AB-Tıbbi olarak tedavi edilen devletler. Yakın zamanda Almanya'ya 1.000'inci hasta getirildi ve şu anda 1.022 hasta var. Onun yanında 692 Askerler ayrıca çevresinde sivilleriçermek Çocuklar.

ABŞu ana kadar ülke genelinde 3.137 kişi kabul edildi (1.903'ü askeri personel dahil). Bu, Almanya'nın açık ara en çok yaralı ve ağır hasta insanları tahliye etmeye devam ettiği anlamına geliyor. Norveç 369, Polonya 310 ve İspanya 249 hastayı kabul etti. Savaşa özgü (çoklu) yaralanma modelleri hakimdir; Ateşli silah, patlama ve patlayıcı yaralanmaları, yanıklar veya uzuv kaybı.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Putin'in kanlı savaşı sonucu iki yıldır Ukrayna'da her gün insanlar ölüyor. Çok sayıda asker ve sivil halktan çok sayıda insan korkunç yaralar alıyor. Rusya'nın roket saldırıları sonrasında ağır yaralanan çocukları görmek herkesi ağlatıyor. kalplerimiz ayrıydı. Bizim için öyleydi… Başından beri belliydi: Ukraynalıların yanındayız. Almanya'da 1000'den fazla ağır yaralı ve ağır hasta Ukraynalının tıbbi tedavisi, güçlü insani desteğimizin bir göstergesidir – insanlığın gereğidir. Bunu mümkün kılan tüm kliniklere, yardım kuruluşlarına ve yetkililere teşekkür ediyorum. Ukrayna'ya desteğimizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz.”

Federal Sağlık Bakanı Prof. Karl Lauterbach: “1.000 ciddi yaralı Ukraynalı hastanın halihazırda Alman kliniklerinde tedavi altına alınmış olması, Putin'in acımasız saldırganlık savaşının neden olduğu ölçülemez acılar hakkında bir fikir veriyor. Ve bu, Rusya Devlet Başkanı'nın hastaneleri ve hastaneleri bombalama yönündeki hain stratejisinin kanıtıdır.” sağlık altyapısı Almanya, “Bu kadar çok ağır yaralı Ukraynalı askere mükemmel bakım sağlamış olmaktan gurur duyuyor. Bu Ukrayna'da tanınıyor ve devam edecek.”

BBK-Başkan Ralph Tiesler: “Ortak Avrupa dayanışmasının ve Ukrayna'ya verdiğimiz desteğin bir işareti olarak farklı ülkeler, örgütler ve görevler kapsamında burada bir araya geldik. Bunu ulusal, aynı zamanda uluslararası, operasyonel ve stratejik düzeyde gerçekleştiren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. yorulmak bilmeyen çalışma Kullanımı etkinleştirin!”

1000. Yıl münasebetiyle Taşınma bugün 12 Mart 2024'te gerçekleşecek, Federal İçişleri Bakanı Nancy FaeserFederal Sağlık Bakanı Karl LauterbachAvrupa Kriz Yönetimi Komiseri Janez LenarčičUkrayna'nın Almanya Büyükelçisi, Oleksiy Makeiev, Matthias Heidmeier, Dışişleri Bakanı Kuzey Ren-Vestfalya Çalışma, Sağlık ve Sosyal İşler Bakanlığı'nda (MAGS) yanı sıra Norveç hükümeti temsilcileri, Sivil Koruma ve Afet Yardımı Federal Dairesi Başkanı, Ralph Tieslerve Almanya'nın önde gelen yardım kuruluşlarının temsilcileri Köln/Bonn Havalimanı'nda buluştu.

Ağır yaralı ve ağır hasta Ukraynalıların tahliyesi ve bakımı, Almanya'nın insani desteğinin temel bileşeni Rusya'nın saldırganlık savaşının dinmek bilmeyen muazzam vahşetine maruz kalan Ukraynalı sivil nüfus için. Federal ve eyalet hükümetleri korona salgınındaki deneyimlerinden yararlanıyor: yer değiştirme gerçekleştirildi Yonca yaprağı mekanizması Beş eyalet bölgesi ve Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi'ndeki (BBK) durum merkezi ile altıncı yonca yaprağı olarak kullanılıyor. Uluslararası koordinasyon, Avrupa Birliği Sivil Koruma Mekanizması.

Almanya'dan ek yardım

Almanya, ağır yaralı ve ağır hastaların tahliyesinin yanı sıra Ukrayna'ya kapsamlı insani destek sağlıyor. Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi (BBK) her şeyi koordine ediyor AB-Afet koruma prosedürlerine yönelik yardım talepleri alındı. THW Ve BBK Yardım malzemelerinin nakliyesini üstlenmek. Genel olarak, Almanya zaten 500 yardım nakliyesi gerçekleştirillen. Şu ana kadar Ukrayna ve komşu devletlere sunulan yardım hizmetlerinin değeri yaklaşık. 251.6 milyon Euro (Dahil. Başta tıbbi malzeme, ilaç, motorlu taşıt ve kamyonet olmak üzere büyük bağışlar, KBRN-Enerji sektörüne yönelik karşı önlemler ve destekler).

THW-Rusya'nın tüm Ukrayna'ya karşı saldırganlık savaşı sırasında konuşlandırılması tarihinin en büyük lojistik operasyonu THW. Yardım malzemeleri özellikle cepheye yakın bölgelerin yanı sıra Ukrayna'da itfaiye ve kurtarma hizmetlerini de içeren Ukrayna sivil ve afet korumasını desteklemek için kullanılacak. THW, diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki yardım malzemelerini tedarik etti:

• Bundan fazla 280 araçbüyük damperli kamyonlar, itfaiye araçları ve özel araçlar (yükseltilebilen çalışma platformları, vakum/yıkama araçları veya tankerler) gibi.
  • Yetersiz 100 inşaat makinesi, paletli ekskavatörler, tırtıllar, kazıcı yükleyiciler, teleskopik tekerlekli yükleyiciler ve yıkım ekskavatörleri gibi.
  • Enerji: 1.300 jeneratör 15-1250 kVA aralığında 400 adet jeneratör, 5-10 kVA aralığında ise 400 adet jeneratör 20 pil depolama.
  • Sıcaklık: Bundan fazla 100 ısıtıcı, yağ ısıtıcıları veya sıcak hava jeneratörleri gibi.
  • Konaklama: yaklaşık 30 yaşam konteyneri, 8. Duş ve sıhhi kaplar180 çadır, 8. Tarla mutfakları uyku tulumları, uyku matları ve battaniyelerin yanı sıra.
  • KBRN-Koruma: 1.600 adet koruyucu tulum, 8.000 adet tek kullanımlık koruyucu elbise, 4.500 adet maske, 24.000 adet maske filtresi ile eldiven, lastik çizme gibi diğer koruyucu malzemeler.
  • Su tedarik etmek: Yüksek kaliteli laboratuvar ekipmanları, 12 adet derin kuyu pompası, 3 adet içme suyu arıtma sistemi.
Ayrıca Federal Hükümet Ukrayna'yı destekliyor… nüfusları için sağlık hizmetleri Acil ihtiyaç duyulan tıp profesyonellerinin eğitimi ve ileri eğitimi, yetişkinlerin ve protezli çocukların bakım kapasitelerinin geliştirilmesi veya ağır yaralı kişilerin tedavisinde Alman uzmanlar tarafından teletıp desteği sağlanmasına yönelik çok sayıda proje aracılığıyla. Şubat 2022'den bu yana, federal hükümetin desteğiyle, Ukrayna'ya kapsamlı destek sağlamak amacıyla Almanya ve Ukrayna'daki klinikler arasında çok sayıda ağ oluşturuldu. Bilgi birikimiekipman ve tedavi malzemeleri.