Haber – Basın – Federal hükümet sivil savunma için 181 yeni acil durum aracı sağlıyor

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
22 Kasım 2023

Yangından korunma, tıbbi hizmetler ve kimyasal, biyolojik ve radyolojik tehlikelere karşı koruma için tamamlayıcı ekipmanlar

Kaynak:
BBK

Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi (BBK), “Almanya’da güvenlik için birlikte” sloganı altında bugün eyaletlere ve belediyelere ek acil durum araçları da teslim ediyor. Bu, federal hükümetin sivil savunmaya yönelik ek finansmanının bir parçası olarak yapılıyor. Belediye düzeyinde afet kontrolü için toplam 181 yeni araç kullanılabilecek. Bu yıl halihazırda 128 araç teslim edildi ve yıl sonuna kadar 53 araç daha teslim edilecek.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Afet anında nüfusumuzu hızlı ve iyi bir şekilde korumak için mümkün olan en iyi ekipmanlara ihtiyacımız var. Bu nedenle ülkelere yüksek kaliteli özel ekipmanlar sağlıyoruz. Ekipmanlarımız acil durumlarda insan hayatının kurtarılmasına yardımcı oluyor. Ben Bu ekipmanlarla hepimizin güvenliğini sağlamak için acil servislerini hazır bulunduran ülkelere minnettarız.”

BBK Başkanı Ralph Tiesler: “Acil durum hizmetlerimiz için mümkün olan en iyi ekipman en büyük önceliğimizdir. Yalnızca iyi ve modern donanıma sahip olanlar, acil bir durumda hızlı ve etkili bir şekilde harekete geçebilir. Son teknolojiye sahip araçlar ve etkili ekipmanlar bunun önemli bir temelini oluşturur.”

Federal hükümet bu alanlarda eyalet kaynaklarını destekliyor Yangından korunma, tıbbi hizmet ve KBRN koruması (Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikelere karşı koruma).

Federal hükümet, tıbbi hizmet için yeni ambulanslar ve personel taşıma araçları tedarik etti ve bunları özel birimin yerleri için tüm federal eyaletlere sağladı. Tıbbi Görev Gücü atandı. Federal Tıbbi Görev Gücü, federal eyaletlerde sivil savunma veya federal afet yardım çalışmalarında çok sayıda yaralıyla ilgilenecek özel becerilere sahip standart bir birimdir.

BBK Başkanı ve Federal İçişleri ve Toplum Bakanlığı Parlamenter Devlet Sekreteri Johann Saathoff tarafından dün Bonn’da teslim edilen belgeler yeni ambulans (KTW) yaklaşık 800.000 Euro değerinde olup, federal Tıbbi Görev Gücü (MTF) için özel olarak tasarlanmıştır. En yeni nesil KTW Tip B, federal hükümetin KTW filosu için önemli bir gelişmeyi temsil ediyor. Sağlam sivil savunma ekipmanı gereksinimlerini karşılamak ve olumsuz hava ve arazi koşullarında bile çalışır durumda kalabilmek için araçlar dört tekerlekten çekiş ve bozuk yol süspansiyonu ile donatılmıştır.

Yeni araçların bu yıl teslim edilmesi, federal hükümetin sağlamaya devam ettiği, federal eyaletlerin afet korumasına yönelik uzun süredir devam eden desteğin bir parçası. Ülke çapında 3.900’den fazla federal araç, belediye itfaiye teşkilatları ve çeşitli yardım kuruluşları tarafından kullanılıyor. Önümüzdeki yıl federal hükümet ek araçlar da temin edecek ve bunları eyaletlerin kullanımına sunacak.