Haber – Basın – Prof. Dr. Sabine Leppek Federal Üniversitenin yeni Rektörü oldu

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
06/15/2023

Şu anda 16 kursta 9000 öğrenci

Kaynak:
HS Paketi

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Federal Kamu Yönetimi Üniversitesi’nde (HS Bund) Genel İç Yönetim Bölümü’nün şu anki Dekanı, Prof. Dr. Sabine Leppek ise Federal Üniversite’nin yeni Başkanı olacak. Benjamin Limbach’ın yerine 1 Ekim 2023’te yeni görevine başlayacak.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser: “Profesör Leppek’te federal üniversitenin başına böylesine olağanüstü deneyimli bir uzmanı alabildiğimiz için çok memnunum. Modern ve geleceğe yönelik eğitim, genç profesyonelleri işe almak için her zamankinden daha önemli, özellikle de vasıflı eleman kıtlığının olduğu zamanlarda. Profesör Leppek, HS Bund’u gençler için çekici bir eğitim yeri haline getirmek ve mezunlar için sürekli değişen gereksinimleri karşılamak için doğru vizyonları getiriyor. HS Bund’daki görevliler nasıl ikna edileceğini biliyor.”

Prof. Dr. Sabine Leppek: “Bir üniversite asla bitmez. Ve bu başka türlü olamaz, çünkü o ve mezunları toplumsal değişimi, teknik gelişmeleri ve yeni araştırma bulgularını yansıtıyor. Ayrıca demografik değişimin zorluklarıyla da yüzleşmek zorundayız. Üniversiteler olumlu tepki verir. kavramlar ve – daha da iyisi – ileriyi düşünün. HS Bund’u neredeyse yirmi yıldır çok farklı bakış açılarından tanıyorum. Bu nedenle, deneyimimi önümüzdeki birkaç yıl içinde daha da geliştirilmesinin hizmetine sunmak için sabırsızlanıyorum. Hedefimiz, ilgili herkesle birlikte üniversite gelişimini ilerletmek ve yeni fırsatlar yaratmaktır.”

federal üniversite teklifleri 16 kurs. Mezunlar, merkezi sosyal, toplumsal ve politik konulara önemli bir katkı sağlar. Kurs yelpazesi, Federal Polis ve istihbarat servislerinden Federal Kriminal Polis Bürosuna, gümrük ve silahlı kuvvetler idaresinden sosyal güvenlik ve hava durumu servisine kadar uzanmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana 70.000’den fazla öğrenci diploma, lisans veya yüksek lisans derecelerini burada almıştır. Üniversitenin şu anda üzerinde 9.000 öğrenciyaklaşık 1.000 tanesi Brühl’ün merkez bölgesinde, geri kalanı Almanya genelindeki departmanlarda.

Leppek, 2005 yılında Federal Üniversite’de öğretmenliğe başlamıştır. 2021 yılında Genel İç Yönetim Bölümü Dekanı olarak atanmadan önce burada çeşitli öğretim görevlerinde bulunmuştur. Ondan önce Wiesbaden’deki Hessian Kamu Yönetimi ve Güvenliği Üniversitesi’nde ders verdi. Ayrıca uzun süre avukatlık yaptı.