Haber – Basın – Sabine Lackner, Federal Teknik Yardım Ajansı’nın gelecekteki Başkanı olacak

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
basın bülteni

Tarih:
04/29/2023

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Sabine Lackner’ı Federal Teknik Yardım Ajansı’nın ilk kadın başkanı olarak atadı. Bir önceki Başkan Yardımcısı, Temmuz ayında THW Başkanı Gerd Friedsam’ın yerini alacak.

Kaynak:
THW

1 Temmuz 2023’te Federal Bakan Nancy Faeser, Federal Teknik Yardım Ajansı’nın (THW) önceki Başkan Yardımcısı Sabine Lackner’ı Federal Teknik Yardım Ajansı’nın yeni Başkanı olarak atadı. Bu personele Mayıs ayında federal kabine tarafından karar verilecek.

Bir öncekinin halefi olacak THW-Emekli olan Başkan Gerd Friedsam. Başkan olarak Sabine Lackner ile, hepsi bu THW’nin başında ilk kez bir kadın. bu THW bitti 2.000 tam zamanlı çalışan ve yakl. 86.000 gönüllü.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser:
“THW’yi yönetmesi için Sabine Lackner’da olağanüstü deneyimli bir uzmanı işe alabildiğimiz için çok memnunum. O, hem gönüllüleri hem de tam zamanlı çalışanları kalpten ve akıldan nasıl motive edeceğini bilen güçlü bir lider. Federal Teknik Yardım Ajansı’na ilk kez bir kadın başkanlık edecek – bu da güçlü bir işaret! THW ailesinin Sabine Lackner ile emin ellerde olduğunu biliyorum. Özellikle bu gün ve yaşta, THW çok önemli vatandaşlar tarafından desteklenen operasyonel bir organizasyon olarak THW, gönüllü çalışmanın gücünü ve toplumumuzun uyumunu temsil ediyor.”

THW Başkan Yardımcısı Sabine Lackner: “Bana duyduğu güven için Federal Bakan Faeser’e teşekkür etmek istiyorum. THW benim tutkum ve mesleğim. Bu, beni gönüllü yoldaşlarımız ve tam zamanlı personelimiz ile çok yakından bağlıyor. Nüfusla birlikte büyük bir başarıya imza attık. THW’nin ilk Başkanı olarak, Almanya’da THW’yi ve sivil korumayı daha da güçlendirmek için yeni bir bakış açısı kazanacağım ve hayatımdaki tüm deneyimlerimle katkıda bulunacağım.

Sabine Lackner zaten 2001’den beri tam zamanlı THW dolu. Başlangıçta sorumluydu THW-Daire başkanı olarak eğitim bölümüne geçmeden önce yabancı projeler ve uluslararası işbirliği başkanı. 2016 yılında THW eyalet derneği Bremen / Aşağı Saksonya’da eyalet temsilcisi görevini üstlenen ilk kadındı. Nisan 2020’de aynı zamanda Başkan Yardımcısı olan ilk kadın oldu. THW görevlendirilmiş.

bu THW federal hükümetin gönüllü kuruluşudur. Ülke çapında 86.000’den fazla gönüllünün taahhüdü, THW sivil korumada. Uzmanlık bilgisi ve çeşitli deneyimi ile, yani THW özellikle itfaiye, polis ve yardım kuruluşları için popüler destekçiN.

bu THW Federal Hükümet tarafından da görevlendirilir Dünya çapında en son Türkiye’de yaşanan şiddetli deprem felaketinden sonra kullanılmıştır.. Uluslararası operasyonlar, diğer şeylerin yanı sıra, Avrupa Birliği’nin sivil koruma mekanizmasının bir parçası olarak ve adına teknik ve lojistik yardımı içerir. BM-Organizasyonlar.