Haber – Tüm raporlar – Faeser: Acil servisler tam saygımızı hak ediyor

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Raporlamak

Ana konu:
sivil Savunma

Tarih:
01/31/2023

Federal İçişleri Bakanı Faeser, yardım kuruluşları ve Alman İtfaiye Derneği ile kurtarma görevlilerine yönelik şiddeti tartışıyor.

Kaynak:
Henning Schacht

“Tam zamanlı veya gönüllü olmaları fark etmeksizin: Almanya’da sayısız kararlı insan acil durumlarda hızlı bir şekilde yardım etmek için görev başında. Tüm saygımızı hak ediyorlar. Bunun artık doğal bir mesele olmaması beni endişelendiriyor.”dedi.

Federal İçişleri Bakanı, acil servislere yönelik şiddete yönelik perspektifleri ve olası çözümleri tartışmak üzere Alman yardım kuruluşlarının ve Alman İtfaiye Derneğinin temsilcilerini Haber’ye davet etti. Bu, olgunun bilimsel olarak araştırılması, yoğun eğitim çalışması ve aynı zamanda etkilenen kurtarma görevlileri için eğitim ve danışmanlık teklifleriyle ilgiliydi.

Mülakata kimler hangi kurum için katıldı?

• Gerda Hasselfeldt, Alman Kızıl Haçı eV Başkanı
  • dr Katarina Barley, Arbeiter-Samariter-Bund Deutschland eV Başkanı
  • dr Uwe Martin Fichtmüller, Arbeiter-Samariter-Bund Deutschland eV genel müdürü
  • Alman Hayat Kurtaran Derneği Başkanı Ute Vogt
  • Johanniter-Unfall-Hilfe eV ulusal yönetim kurulu üyesi Jörg Lüssem
  • Malteser Hilfsdienst eV Başkanı Georg Khevenhüller
  • Alman İtfaiye Derneği Başkan Yardımcısı Lars Oschmann
Alman yardım kuruluşları ve Alman İtfaiye Derneği temsilcileri Haber konferans odasında uzun bir masada oturuyorlar.

Alman yardım kuruluşlarının ve Alman İtfaiye Derneği’nin temsilcileri Haber konferans odasında uzun bir masada oturuyorlar (Daha büyük sürüm yeni pencerede açılır)

Kaynak: Henning Schacht

Hukukun üstünlüğü acil servisleri korumalıdır

“Kurtarıcıların çalışmaları engellenirse ve aşağılanırsa, şiddetle tehdit edilirse ve hatta onlara yapılırsa, bu kesinlikle kabul edilemez.” Yani Faeser. Kurtarma görevlilerine yönelik saldırılar söz konusu olduğunda, bu nedenle hızlı ve ciddi bir şekilde harekete geçilmelidir – failler derhal cezai sonuçlarla karşı karşıya kalmalıdır. “Çünkü hepimizi koruyan insanlar, hukukun üstünlüğünün kendilerini de koruyacağına tamamen güvenebilmelidir.”

Bakan, Almanya’da sivil koruma için yardım kuruluşları ve itfaiye ekiplerinin vazgeçilmez olduğunu açıkladı. Bu nedenle, yakında BBK’daki Ortak Sivil Koruma Yetkinlik Merkezi’nde temsil edileceklerinden çok memnun.

Alman yardım kuruluşları ve Alman İtfaiye Derneği temsilcilerinin Federal İçişleri Bakanı Faeser ile birlikte toplu fotoğrafı

Alman yardım kuruluşları ve Alman İtfaiye Derneği temsilcilerinin Federal İçişleri Bakanı Faeser ile birlikte çekilmiş toplu fotoğrafı (Büyük hali yeni pencerede açılır)

Kaynak: Henning Schacht