Haber – Tüm raporlar – “İç güvenlik için dönüm noktası”

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Rapor

Ana konu:
sivil Savunma

Tarih:
03/01/2023

İçişleri Komitesinde, Federal İçişleri Bakanı Ukraynalı mültecilerin Almanya’ya kabulü, yerel halka yardım ve ülkedeki değişen güvenlik durumu hakkında rapor veriyor.

Kaynak:
VKİ/toplu fotoğraf/kurc

“Yaşadıklarımız, Almanya’da da iç güvenlikte bir dönüm noktasıdır”İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Federal Meclis’teki İçişleri Komisyonu’nun özel bir oturumunun ardından söyledi. Bakan, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının yıldönümü vesilesiyle, komite üyeleriyle savaşın Almanya üzerindeki iç siyasi etkilerini tartıştı.

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’daki en büyük mülteci hareketi

Putin’in Ukrayna’ya saldırısı, Avrupa’da 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük mülteci hareketini tetikledi. 2022’de on mülteciden sekizi Ukrayna’dan geldi. Onları kabul etmek, barındırmak ve onlara bakmak şehirler ve topluluklar için büyük zorluklar teşkil ediyor. “Aynı zamanda, toplumda hala olağanüstü bir yardım etme isteği var.”Federal İçişleri Bakanı vurguladı. “Bu büyük emeği birlikte yönetmeye devam edeceğiz.”

İlaçlar, kamp yatakları ve jeneratörlerle yardım taşımaları

Almanya, Ukrayna’ya önemli bir yardım donörü: bugüne kadar yaklaşık 400 yardım nakliyesi ile bu, işe yarıyor THW şu anda tarihinin en büyük lojistik operasyonu. Yaklaşık 170 milyon avro değerindeki ilaç, kamp yatağı ve jeneratör gibi yardım malzemeleri, Ukrayna’da konaklamayı insanlar için daha katlanılabilir hale getirmeye yardımcı oldu.

Sıcak konuRus saldırı savaşının yıldönümü

Federal İçişleri ve Vatan Bakanlığı önünde AB bayrağı ile Alman bayrağı arasında Ukrayna bayrağı

Rusya’nın saldırganlık savaşı, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’daki en büyük mülteci hareketini tetikledi. Ayrıca Almanya’daki güvenlik durumu üzerinde de etkisi var.

daha fazla bilgi edin: Rus saldırganlık savaşının yıldönümü …

“Ukrayna halkında bu saldırılara cesurca karşı koymak için muazzam bir direnç ve etkileyici bir irade görüyoruz.” bakana göre. Bu nedenle federal hükümet, yakın gelecekte Ukrayna’dan Almanya’ya göçte büyük bir artış beklemiyor.

Tüm korumalar artırıldı

Rus saldırganlığının Almanya’daki iç güvenlik üzerindeki etkileri de İçişleri Komitesi’nde bir konuydu. Siber güvenlik alanındaki tehdit seviyesi, casusluk ve dezenformasyon kampanyaları tehdidi kadar yüksektir. Almanya’daki kritik altyapıya saldırı riski de arttı. “Tüm koruyucu önlemleri artırdık ve kritik altyapıların korunmasına odaklandık.”Faeser’e göre.