Haber – Tüm raporlar – “Ukraynalılara yakın duruyoruz”

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Rapor

Ana konu:
sivil Savunma

Tarih:
05/14/2023

Federal İçişleri Bakanı Faeser, Başkan Selensky’ye daha fazla sivil ve insani yardım sözü verdi. THW, Rus saldırganlık savaşının başlamasından bu yana Ukrayna’yı tarihinin en büyük lojistik operasyonuyla destekliyor.

Kaynak:
Federal Hükümet/ Denzel

“Ukraynalıların yanındayız ve onları tüm gücümüzle desteklemeye devam edeceğiz”Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky ile Başbakanlıktaki Federal Güvenlik Kabinesinde yaptığı görüşmenin ardından söyledi. “Rusların acımasız saldırılarına karşı savunmaya yönelik askeri desteğin yanı sıra çok kapsamlı sivil ve insani destek sağlıyoruz. Bu bir insanlık meselesidir.”

Federal Güvenlik Kabini

Federal Hükümet Güvenlik Kabini, Şansölye tarafından toplanan gayri resmi bir hükümet üyeleri grubudur. Belirli durumlarda, dış ve iç güvenlikten sorumlu bakanlıklar arasında hızlı ve doğrudan bilgi ve değerlendirme alışverişi yapılmalı ve eylemleri koordine edilmelidir.

Şansölye’ye ek olarak, Güvenlik Kabinesi Dışişleri, İçişleri ve Savunma Bakanlarını içerir. Gerekirse, diğer bakanlıkların veya yetkililerin temsilcilerine danışılabilir.

Federal İçişleri Bakanı Faeser, Ukrayna Devlet Başkanı Selensky ile

Kaynak: Federal Hükümet/ Denzel

THW tarihindeki en büyük lojistik operasyon

basın bülteni 05/14/2023Ukrayna için daha kapsamlı sivil yardım: THW tarihindeki en büyük lojistik operasyon

Şimdiye kadar 419 yardım nakliyesi / Almanya’da tedavi edilen 736 yaralı ve yaralı / BKA ve federal polisten polis ve adli tıp desteği

basın açıklamasına: Ukrayna için daha kapsamlı sivil yardım: THW tarihindeki en büyük lojistik operasyon …

Almanya, Ukrayna’ya kapsamlı sivil ve insani destek sağlıyor. Rusya’nın Ukrayna’daki saldırganlık savaşı sırasındaki THW misyonu, THW tarihindeki en büyük lojistik görevidir. Rusya’nın saldırganlık savaşının başlamasından bu yana, Almanya şimdiden 419 yardım sevkiyatı gerçekleştirdi (348’i doğrudan Ukrayna’ya, geri kalanı komşu ülkelere).

Almanya’nın bugüne kadar Ukrayna’da sivil korumaya sunduğu yardım hizmetlerinin mal değeri 206 milyon avro civarında. Maddi yardım söz konusu olduğunda, öncelikle

• tıbbi malzeme
  • ilaç tedavisi
  • itfaiye araçları
  • Araçların ve inşaat makinelerinin temizlenmesi
  • Solunum cihazı ve diğer itfaiye ekipmanları
  • Kimyasal, biyolojik, radyolojik veya nükleer tehdit durumunda koruyucu donanım
  • Enerji sektörünü destekleyen ürünler.
Ukrayna Cumhurbaşkanı’nın Almanya’ya ilk ziyareti

Başbakanlık’taki görüşme öncesinde Federal Cumhurbaşkanı Steinmeier, sabah saatlerinde Ukrayna Devlet Başkanı’nı Bellevue Sarayı’nda kabul etti. Öğleden sonra Aachen’de Ukrayna Devlet Başkanı ve Ukrayna halkına Uluslararası Şarlman Ödülü verildi.