Haber – Tüm raporlar – “Ukrayna’yı tüm gücümüzle desteklemeye devam edeceğiz”

dunyadan

Aktif Üye
Tip:
Bildiri

Ana konu:
sivil Savunma

Tarih:
28.12.2022

THW, yardım malzemeleri ve jeneratörler sağlıyor ve yaralılar ve yaralılar Alman kliniklerinde tedavi ediliyor.

Kaynak:
resim ittifakı / İLGİLİ BASIN | felipe dana

Federal Teknik Yardım Ajansı (THW) yaklaşık dokuz aydır yerel olarak, komşu ülkelerde ve Almanya’da Ukrayna’dan gelen savaş kurbanlarını destekliyor. Katılan THW yerel kuruluşları şimdiden Ukrayna’ya ve komşu ülkelere 355 yardım nakliyesi getirdi.

Enerji arzını stabilize etmek için güç jeneratörleri

Yardım parasının büyük bir kısmı elektrik jeneratörlerinin alımına gidiyor. Sahada acilen ihtiyaç duyuluyor: Rus saldırıları, Ukrayna’daki kritik altyapının bazı kısımlarını kasıtlı olarak yok etti. Sonuç, arızalı enerji sistemleri ve geçici olarak elektriksiz kalan ve bu nedenle ısınamayan binlerce hanedir. Hastaneler, devlet ve diğer sivil kurumlar da etkileniyor.

“Ukrayna’nın tahrip olan altyapıyı hızla eski haline getirebilmesi ve kışı atlatabilmesi için aylardır elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser dedi. Tüm gücümüzle desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

THW, Ukrayna’ya toplam 480 jeneratör sağlıyor. Almanya böylece AB ülkeleri arasında en büyük katkıyı yapıyor. Halihazırda yaklaşık 200 jeneratör teslim edildi. Cihazların teslimatı, ülkenin enerji arzını dengeliyor ve kısmen doğrudan Ukrayna’nın en büyük enerji tedarikçisi olan Ukrenergo’ya yapılıyor. Bu, önemli tesisler için geçici bir güç kaynağı sağlar.

• 355

yardım nakliyeleri Ukrayna ve komşu ülkelere

• 480

jeneratörler THW’yi Ukrayna’ya teslim etti

• 600

yaralı ve Alman kliniklerinde tedavi için yaralandı
THW ayrıca Ukrayna’ya düzenli olarak kışlık giysiler, ısıtıcılar, yakıt, yalıtım malzemeleri ve yiyecek taşıyor. Tıbbi malzeme, ilaç ve motorlu taşıtlar da kış yardımının bir parçası.

basın bülteni 28.12.2022Ukrayna için hızlı kış yardımı

THW şimdiden Ukrayna ve komşu ülkelere 355 yardım nakliyesi getirdi.

basın açıklamasına: Ukrayna için hızlı kış yardımı …

Alman kliniklerinde tedavi için yaralı ve yaralılar

Almanya’da da Ukraynalılar yardım alıyor. Yaklaşık 600 yaralı ve yaralı tedavi için Alman kliniklerine götürüldü. Almanya açık ara en çok hastayı Ukrayna’dan aldı. Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi (BBK), yaralıların dağıtımını koordine eder.

Sıcak konuBir bakışta her şey: Ukraynalı mülteciler için yardım
🇺🇦

Burada Ukrayna’dan gelen mülteciler için resmi bilgilere ve güvenilir yardım tekliflerine genel bir bakış bulacaksınız.

daha fazla bilgi edin: Bir bakışta her şey: Ukraynalı mültecilere yardım
🇺🇦