Havuz girişindeki bu cümle benim için Neukölln yazını sonlandırdı

Aslıhan2312

Co-Admin
O sabah erkenden Neukölln’deki Columbiabad’ın önündeki raflarda neredeyse hiç bisiklet kalmamasına şaşırdım. Tamam biraz soğuktu Eylül ama sabahları burada tur atanlar tecrübeli yüzücülerdir. Yine de hiçbir şey düşünmüyordum, bunun yerine boş havuzu sabırsızlıkla bekliyordum, ayaklanmalardan bu yana buraya girdiğinizde göstermek zorunda olduğunuz kimliğimi bulmak için sırt çantamı karıştırıyordum; ancak bu asla sabah gerçekleşmedi. Ancak daha sonra girişte açık havuzun boru patlaması nedeniyle kapatıldığını bildiren beyaz A4 kağıdı gördüm. Ve sonra beni derinden etkileyen cümleyi okudum: Gelecek yıl görüşürüz.

Almanya’da giderek daha da kötüleşen ve böyle bir borunun birkaç gün içinde tamir edilerek banyonun yeniden açılmasını engelleyen usta eksikliğinden şikayet etmek istemiyorum. Geçen yıl Ekim ortasına kadar kapanmamıştı, yanlış hatırlamıyorsam bir ay daha olacaktı! Bazıları neopren takım elbiseyle geldi.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Columbiabad’dan Alex’teki ofise arabayla gittim

Hayır, Culle olarak da adlandırılan Neukölln yaz havuzundaki bu cümle başka bir nedenden dolayı yıkıcı bir etki yarattı. Benim için Neukölln yazını sonlandırdı. Ve abartmadan söylüyorum: Berlin’deki spa şirketinin bir çalışanının bilgisayara girip çıktısını aldığı bu sözler bana zamanın geçiciliğini, hayatın geçiciliğini hatırlattı. Hiçbirimizin önünde sonsuz sayıda yaz olmadığından, bunlar sayılıdır. Ve bu değerli mevsimlerden biri zamanından önce sona erdiğinde bunu kabul etmek zordur.

Bisikletime geri döndüm, Hasenheide’den geçerek Hermannplatz’ı geçerek Alex’in ofisine gittim ve oraya alışılmadık derecede erken vardım. Her zamanki gibi son dakikada gelmeyi ne kadar tercih ederdim.