İki Pomeranyalı havlamayı nasıl durduramadı ve sonra ne oldu?

Aslıhan2312

Co-Admin
Yaşlı kadın Berlin Merkez İstasyonu'ndaki bir kafede oturmuş trenini bekliyordu. Yanında sadece birkaç valiz ve çanta yoktu, aynı zamanda gerçekten sevimli görünen iki köpeği de vardı.

Daha sonra sorulduğunda bunların Pomeranyalılar olduğu ortaya çıktı; biri siyah, diğeri krem rengiydi. Söylediğim gibi çok tatlıydı ama ikisi de havlamayı bırakmıyordu. Ve ne kadar küçük olsalar da sesleri değil. Buna ek olarak, Pomeranya havlaması ton frekansı ölçeğinde oldukça yüksektir ve buna bağlı olarak rahatsız edici bir ses çıkarır.

Her halükarda, komşu masalardan öfkeli bakışlar geldi ve hatta bir kafe misafiri tıslayarak “şşşt” dedi. Başarısız. Köpek sahibinin de hayvanları üzerinde hiçbir etkisi yoktu. Yetiştirilme sürecinde bir şeyler ters gitmiş olmalı. Özellikle hayvanlar çok sevimli olduğunda, köpek sahiplerinin tutarlılık ve azimden yoksun olduğu sıklıkla görülür.

Zaten kaçmayı düşünüyordum ve yakında hayvanlarla aynı arabada oturacak insanlara üzülüyordum. Daha genç bir kadın gelip masaya oturdu; o ve köpek sahibi açıkça birbirine aitti. Sanki bir düğmeye basılmış gibi hayvanlar havlamayı bıraktı.

Bu havlama önleyici cihaz köpekler için bir tür ultrasonik işkence midir?

Ve sessiz kaldılar. Merakımı gizleyemedim: “Bunu nasıl yaptın?” Genç kadın masanın üzerinde duran siyah bir cihazı işaret etti, cep telefonu büyüklüğündeydi ve o ana kadar fark etmemiştim. “Bu havlama önleyici bir cihaz” diye açıkladı. O kadar nahoş bir ses çıkarır ki köpekler havlamayı hemen bırakır. Bana cihazdaki ikinci düğmeyi gösterdi, bu uyarı sinyaliydi. Çoğu zaman sadece ikincisini bildiren bu düğmeye basması yeterli oluyor ve köpekler sessizleşiyor. Frekans çok yüksek olduğundan insanlar birini veya diğerini duyamıyor.

Bu havlama önleyici cihazın köpeklere yönelik bir tür ultrasonik işkence olup olmadığını merak ettim, ancak ikisi hala mutlu görünüyorlardı, hatta cihazın operatörüne sarılmışlardı. Belki de kaşıdıkları parmakların, hassas kulaklarında nahoş, hatta belki de eziyet veren çınlamaya neden olan parmaklarla aynı olduğunun farkında değillerdi.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

BLZ bilet mağazasından öneriler: