Lars Eidinger'in olduğu bu Berlinale partisi U8'e benziyor: Kalabalık, terli, gürültülü

Aslıhan2312

Co-Admin
74. Berlinale, ikinci görkemli gece başladı. Her şey yeterince masum bir şekilde başlıyor. Ünlüler bu Cuma akşamı yavaş yavaş geliyorlar, Potsdamer Platz'daki kırmızı halıda orada burada poz veriyorlar, kameralar tıklamaya başladıkça tanıtım gülümsemelerini sergiliyorlar.

Hayranlardan neredeyse hiç iz yok, kimse çığlık atmıyor, kimse tezahürat yapmıyor, kimse çıldırmıyor. Her nasılsa Berlin Uluslararası Film Festivali'ndeki bir partiye benzemiyor, daha çok bir kahve partisine benziyor. Bu şekilde mi kalacak?

Berlinale Partisi 2024: Başlangıçta kırmızı halıda yalnızca B ve C ünlüleri vardı

Ancak Frederick's Restaurant'taki boşluğun bir nedeni var: yıldızlar hâlâ ARD Mavi Saat'te ve ancak orada sıkıldıklarında Berlinale'nin resmi ortağı Campari'nin Bunte ile birlikte düzenlediği partiye gidiyorlar. Ancak yavaş yavaş başlayan parti, akşam boyunca DJ'i aktör Lars Eidinger'ın çaldığı çılgın bir partiye dönüşebilir.

Saat 21.00 civarında, başta GZSZ oyuncuları, eski lisans adayları ve Heidi Klum'un “Almanya'nın Yeni Top Modeli” programındaki eski adaylar da dahil olmak üzere girişin önünde toplanıyor. En dolgun dudaklar, en parlak takma dişler ve en kısa neon elbise için yarıştıklarını sanırsınız. Alman B ve C ünlüleri fotoğraf çektirip ilgi odağı olduklarını zannettiklerinde her şey kurgu gibi görünüyor.

Basın fotoğrafçıları da bu noktada hâlâ tamamen rahat. İçlerinden biri, “Hiçbirini tanımıyorum” diyor. Bu insanlar kim ve organizatörler tarafından neden davet edildiler? Deneyimli fotoğrafçı, “Eh, bir şekilde bu alanı doldurmaları gerekiyor” diye devam etti.

Josefine Preuß: “Berlin, Cannes ve Venedik'ten biraz daha gürültülü, daha renkli ve daha cesur”

Bir anda yağmur ve fırtına başlıyor. Bir anda kırmızı halıda daha fazla yıldız sıraya giriyor; bir an önce ısınmak, saçlarını veya makyajlarını kurtarmak istiyorlar. Büyük güzellik dramından kaçınmak için, ünlülere kırmızı halıdan mekana kadar eşlik edecek şemsiyeli bir kadın mevcut; böylece rüzgarın saçları bile uçuşmasın.

Artık heyecan artıyor, sonunda flaş sönüyor ve Kaisersaal'da ritim başlıyor. Josefine Preuß küçük kırmızı elbisesiyle hemen dikkat çekiyor. Ayrıca İmparatorluk Salonunun dekorasyonuna uyum sağladığı da düşünülebilir, sonuçta kırmızı ışıklarla doludur.

Bir kere lütfen: Resmi ortağı Campari'nin ev sahipliği yaptığı Berlinale partisinde çok sayıda Alman aktör görülebilir.Chiara Maria Leister

Berlinli, şehriyle ve Berlinale'yle gurur duyuyor: “Yağmurlu havaya rağmen kısa etekli ve topuklu ayakkabılı kadınlarımız var.” Dünyanın her yerinden insanlar geliyor, bu da film festivalinin ne kadar uluslararası ve entegre olduğunu gösteriyor. Berliner Zeitung'a şöyle açıklıyor: “Berlin, Cannes ve Venedik'ten biraz daha gürültülü, daha renkli ve daha cesur.” Şehrin nesini seviyor? Preuss, Berlin dışındaki her şeyin ormanlarda olduğunu söylüyor. Ancak RAW alanını daha az seviyor: “O kadar da güzel olduğunu düşünmüyorum.” Ancak U8'e binmeye cesaret edip edemeyeceğini sorarsanız, gençliğinde bu alanı çok sık kullandığını söylüyor. . Ama artık Preuss arabayı daha sık kullanıyor.

Peki ünlü Alman aktris, Alman başkentinin cazibe faktörünü nasıl değerlendiriyor? “Yapabiliriz, yaptık” diyor. Oyuncu arkadaşlarınız bunu biraz farklı görüyor.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Jannick Schümann: “Berlin gösteriş faktörüne ayak uyduramıyor”

Şu anda RTL dizisi “Sisi”den tanınan Jannik Schümann açıkça şunu söylüyor: “Berlin cazibe faktörüne ayak uyduramıyor.” Cannes ve Venedik'teki film festivalleri gibi değil. Farklı bir sınıf getireceklerdi. Öte yandan Berlin “sinirli”. Almanya'nın başkenti özgür, renkli, çılgın ve diğer şehirlere göre daha düzensiz. Berlinli aktör “Bunun harika olduğunu düşünüyorum” diyor. Ancak metropolde hoşlanmadığı bir şey de var: “Sabahları U8'de durmak benim için en havalı hobi değil.” Ama siz de onun gibi Kreuzberg'de yaşıyorsanız ve toplu taşımayı kullanmak istiyorsanız, muhtemelen satın almak için bu hattı kullanmanız gerekiyor.

Jannik Schümann, Campari ve Bunte'nin Berlinale kokteyl partisinde:

Jannik Schümann, Campari ve Bunte'nin Berlinale kokteyl partisinde: “Berlin sinirli.”Chiara Maria Leister

Aktör Hans-Werner Meyer bunu böyle görüyor. Bu trene binmek pek hoş değil ama aynı zamanda dairesi nedeniyle buna mecbur kalıyor. Şehirle ilgili hoşlanmadığı şey ise “insanların bazen son derece düşmanca olması.” Ancak Berliner Zeitung'a söylediğine göre Berlin'de kendini rahat hissediyor. “Berlin'den nefret ediyorum ve Berlin'i seviyorum.”

Berlinale'ye gelince, Berlin film festivalini Cannes ve Venedik'te olmayan bir serinlik ile ilişkilendiriyor. Meyer, “Berlinale'nin dünyada eşi benzeri yok” diyor. Ancak şunu da vurguluyor: “Berlin'in, Berlinale olsun ya da olmasın, hiçbir cazibe unsuru yok.” Ama bu kesinlikle olumlu, çünkü kim gösteriş ister ki? Hans-Werner Meyer'e göre bunda disiplin ve düzenlemelerle birlikte askeri bir şeyler var. Bu yargılamakla ilgilidir, bu yüzden cazibe faktörü “çok acımasız” bir şeydir. Görünüşe göre Berlin'in buna sahip olmaması daha iyi!

Campari ve Bunte'nin Berlinale partisi: Gerginleşti

Natascha Ochsenknecht, Mariella Ahrens, Kostja Ullmann, Wayne Carpendale, Dieter Hallervorden ve Verona Pooth şimdi oradalar, devasa disko topunun altında dans ediyorlar ya da barda rahat ediyorlar. Kimisi şık elbiseleri tercih etti, kimisi ise renk tonunu özledi. Veya Berlinale'nin amacı görmek ve görülmek olduğu için öne çıkmak istiyorlar.

Başlangıçta hava olan yerde artık sadece darlık var. Neredeyse herkes Campari Spritz'in peşinde. Oyuncular birbirlerinin yanından geçiyor, alınlarında ilk ter damlaları oluşuyor ve ara sıra sıkıntıyla kaşlarını çatıyorlar – tabii bir Botoks alarmı olmadığı sürece.

Salonda akrobatik gösteri yapılıyor. Bir kişi diğerine “Her şeyi görüyor musun?” diye soruyor. Cevap “Çok fazla görüyorum”. Genel ruh hali, gösterinin burada oldukça yersiz olduğunu hemen gösteriyor. Sonuçta ünlüler çok sabırsız ve sadece tek bir kişiyi bekliyorlar: Lars Eidinger.

Berlinale partisinde DJ değişimi: Lars Eidinger 10.000 Euro'ya mı?

Sonunda DJ değişti, şimdi tek gördüğünüz, omuz hizasında saçlı, düğmeleri özenle çevirirken ritme göre dans eden bir adam. Evet, Berlinale müdavimi Lars Eidinger sadece aranan bir oyuncu değil, aynı zamanda müzik kariyerini de hedefliyor. Nedenini merak ediyorum? Bir oyuncu “Evet, para yüzünden” diyor ve salondan 10.000 euro daha fazla parayla ayrılacağından emin.

Eidinger ısıyı artırırken bir başkası, “Bütün akşam bunu bekliyordum,” diyor. Ve aslında house müzikle ortamı ısıtıyor ve sonunda yıldızları rezervlerinden çekiyor. Sonra ritmik bir değişime cesaret ediyor, Sugababes'in ses çıkarmasına izin veriyor ve birdenbire sarhoş olsun ya da olmasın herkes dans etmeye başlıyor.

Potsdamer Platz'da Berlinale partisi: Ve birden herkes DJ masasında Lars Eidinger eşliğinde dans etmeye başlıyor.

Potsdamer Platz'da Berlinale partisi: Ve birden herkes DJ masasında Lars Eidinger eşliğinde dans etmeye başlıyor.Chiara Maria Leister

Berlinale'nin müdavimlerinden Lars Eidinger, film festivalinde ağ oluşturmaya inanmıyor

Eidinger de ritme göre kalçalarını sallıyor. Yaklaşık bir saat sonra masadan kalktığında kalabalığa karıştı, Afri-Cola eşliğinde dans etti, ter içindeydi ama mutlulukla mutluydu. Sadık bir Berlinale konuğu olarak kendisine bu şekilde bir film rolü alıp almadığı sorulduğunda, ağ oluşturmayı eleştirdi. “Daha dün insanlar bana kartvizitlerini verdiler” diyor. “Ama burada işler böyle yürümüyor.” Bunun yerine özgün kalmak önemlidir.

David Schütter'e atıfta bulunarak, 48 yaşındaki oyuncunun sıklıkla temsil ettiği kimlik sorunu yaşayan oldukça melankolik tipler hakkında felsefi bir yaklaşımla şunları söylüyor: “Olabildiğim şeyi değil, halihazırda olanı oynamak istiyorum.” Ve şans eseri bunu yapabiliyor. akşam, kartvizit dağıtıcılarını atlayın ve tam da onun ruhuna uygun olarak müzik eşliğinde dans edin.

Başlangıçta sahte gibi görünen ortam, akşamın ilerleyen saatlerinde normal insanlarla doğal bir parti ortamına dönüştü. Alman ünlüler müziğin ritmine ayak uydurabildiklerini, sıkı partiler yapabildiklerini ve birlikte eğlenebildiklerini gösteriyor. Önyargı zevke dönüştü ve bu iyi bir şey.

Herhangi bir geri bildiriminiz var mı? Bize yazmaktan çekinmeyin! brifing@Haberler