Paketçi çalmayı bıraktığında

Aslıhan2312

Co-Admin
Paket servisinden e-posta almak hayatımı biraz daha heyecanlı hale getirdi. Bunun gibi mesajlar genellikle teslimata yalnızca on teslimat durağının kaldığını söyler. Bunu ilk okuduğumda kulaklıkla telefon görüşmesi yapmaktan kaçındım ve postacının zilini kaçırmamak için çalışma odamın kapısını açık bıraktım. Evden çıkmak istemediğim için köpekte mesane sorunu oluştu.

Artık daha da güçlendim ve benimki gibi yoğun nüfuslu bir bölgede on teslimat durağının saatlerce anlamına geldiğini biliyorum. DHL paket sürücüsünün bir şeyi on kez durup teslim etmesi gerekmez. On kez durması, arabasını açması, bir ev numarası için paketleri, yani evin önündeki ve arkasındaki insanları küçük arabasına toplaması, zili birkaç kez çalması gerekiyor, çoğu zaman da boşuna. Eve girmesi ve bulunabilecek tek sakini – benim gibi, ev ofisinde oturup edebiyat eleştirmeni olarak işi için kitap beklemeyi seven birini – şu veya bu teslimatları kabul etmeye ikna etmesi gerekiyor. (Benim gibi birileri bazen hala tartışıyor, çünkü aldıkları teslimatları alırken şikayet eden ve her zaman orada olduklarını iddia eden komşular var – ancak birkaç kat daha yüksekte ve bir sonraki binada teslimat açısından dostane olmayan bir yerde yaşıyorlar. biçim.)

Pek çok nedeni var: Trafik sıkışıklığı, çok uzun süre çalışmak

Bugün beş teslimat durağına rağmen sakinliğimi koruyorum ve öğle yemeği molamda köpeğimi hâlâ gezdirebileceğimi biliyorum. DHL ekibinin akşam saatlerinde beklenmedik bir gecikmeyi bildirmek zorunda kaldıkları için üzgün olduklarını söylemesi alışılmadık bir durum değil. Bu tür e-postaları gönderen insanı veya yapay zekayı bilgi sağlamak için yeterince çaba göstermemekle suçlayamazsınız çünkü örnekler verilmiştir ve farklılık gösterebilir. Bazen “trafik sıkışıklığı, teknik sorunlar vb.” bazen de “mesai saatlerinin aşılması” olabiliyor.

Birkaç haftada bir eski e-postaları siliyorum ve okunmamış e-postalar arasında “Teslimat bildirimi – DHL paketiniz 2 gündür şubede” yazan bir e-posta yoksa mutlu oluyorum. Çünkü iş günlerinde postalar bazen gelir ve sonra alınması gerekir. Bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan en güzeli postane kılığına girmiş Späti'dir. Orada bazen mola verip kahve içen güvenilir, arkadaş canlısı, sabırlı paket teslimatçısıyla karşılaşıyorum. Yine sempatik bir şekilde kitabın var mı diye soruyor. Kısaca benim çalışmalarımdan ve onun çalışmalarından bahsediyoruz. İkimiz de bu konuda bir şeyler anlıyoruz.

Köpek maması da birkaç haftada bir sarı arabaya geliyor. Paket oldukça ağır. Bazen kitaplara yaptığım gibi onu alt kattaki kuryeden almaya çalıştığımda, her türlü yardımı reddediyor. Alışveriş teslimatının şehir içi ıssızlığa katkıda bulunduğunu ve DHL araçlarının benzin ve dizellerinin havamızı kirlettiğini elbette biliyorum. Artık sadık hizmet sağlayıcımın sağlığı konusunda da vicdan azabı çekiyorum. Yarım ay önce sadece on gün daha, sonra duracağını söyledi. Artık beli çalışmıyordu, şirkette başka bir iş istedi ama orada hiçbir şey yoktu.

Cuma günü vedalaştık. Kesinlikle bir otobüs şoförü olarak değil, BVG'ye geçiyor. Artık bitmek bilmeyen trafik sıkışıklıklarından geçmek istemiyor. Tramvay şoförü olacak ve iş denemesi eğlenceliydi. Burada henüz tramvay olmadığı için mahalleyi terk ediyor. Yakında kitaplarımı kimin getireceğini görmek ne kadar heyecan verici.