Pixel 6 Serisi, 4 Ana İşletim Sistemi Güncellemesi Alacak

SurgeoN

Yeni Üye
Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, dört büyük işletim sistemi güncellemesi ve beş yıllık güvenlik düzeltme yaması takviyesine sahip olacak. Google olağanda, Pixel aygıtları için üç yıllık işletim sistemi güncellemeleri ve güvenlik yamaları sağlarken, başka Android üreticilerinin birden fazla telefonlarına üç yıl boyunca iki platform güncellemesi ve güvenlik yaması veriyor. Google’ın yeni jenerasyon amiral gemisi akıllı telefon serisi Pixel 6 ile birlikte şimdiki trend değişiyor üzere görünüyor. Google, yazılım güncellemelerini daha uzun müddet sağlayabilmek için özel Tensor SoC’sinden yararlanabilir.

Twitter’da Snoopy takma ismini kullanan bir kullanıcı, Pixel 6 serisinin dört işletim sistemi güncellemesi ve beş yıllık güvenlik yaması alacağını öne sürdü. Daha uzun yazılım dayanağı, daha evvel de tanınmış bir tipster olan Evan Blass tarafınca sızdırılan pazarlama malzemesinde belirtilmişti. Bu gereçte, “Pixel en az 5 yıllık güncellemeler ile bir arada geliyor. Bu niçinle vakit içinde daha inançlı hale gelecek.” yazmaktaydı.

Google, halihazırda Pixel telefon kullanıcılarına en az üç yıllık güncelleme sağlamayı vaat ediyor. Lakin, son büyük güncelleme yayınlandıktan daha sonra güncellemeleri yahut daima takviyesi garanti etmiyor. Şirket, Pixel 6 serisi için ise yazılım güncellemeleri döngüsünü genişleterek, bu yılın başlarında en az dört yıl boyunca Galaxy aygıtlarında güvenlik güncellemeleri sunmaya kelam veren Samsung’u geride bırakmayı planlıyor. Ayrıyeten Xiaomi de Eylül ayında amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi 11T serisinin, dört yıllık güvenlik güncellemesi alacağını duyurmuştu.

Son olarak Pixel 6 serisinin güncelleme döngüsü ile ilgili tüm bilgilerin, 19 Ekim’de gerçekleşmesi planlanan resmi lansman ile nihaileşmesinin beklendiğini belirtelim.